Instagram’da değişiklik

Facebook’un sahibi olduğu toplumsal medya platformu Instagram’dan reklam değişikliği haberi geldi. Facebook, reklam gelirlerinin az olduğu gerekçesiyle Instagram’da gösterilen reklamları iki katına çıkardı.

Webtekno’nun haberine nazaran, son devirde kullanıcılar platformda sıklıkla reklam görmeye başladı. Facebook’un reklam gelirini bu yolla artırma isteğinden ötürü reklamların iki katına çıkarıldığı aktarılıyor.

Kullanıcıları isyan ettiren uygulamanın çıkış münasebeti ise The Information’da yayınlanan bir raporda ortaya çıktı.

Rapora göre Facebook yöneticileri geçen yıl Instagram’daki reklam oranlarının sayısını “kabaca iki katına çıkarmaları” talimatını verdiler.

Rapor, Facebook’un son iki yıl içinde Instagram üzerinde daha fazla hâkimiyet kurmasını, şirketin uygulamayı tekrar isimlendirmesi ve Instagram’ın trafiğiyle uğraşma planını da içeren pek çok detay içeriyor. Fakat bu detaylardan en dikkat çekeni, Facebook yöneticilerinin Instagram’a “reklam sayılarınızı artırın” talimatı vermiş olması.

Geçtiğimiz yılın ekim ayında şirketin ne kadar yarar sağladığını açıklaması sırasında şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’ın ‘Keşfet’ kısmını, uygulamaların reklam yükünü azaltmak için bir ‘fırsat’ olarak nitelendirmişti.

Instagram reklamları bu haziran ayına kadar şimdi keşfet kısmına girememişti fakat haziran ayında yapılan bir güncelleme ile birlikte keşfet kısmında de reklam gösterilmeye başlandı.
 

Başa dön tuşu