Instagram’da ekran görüntüsü alanlar dikkat!

Instagram‘ın öbür şahısların gönderisini kaydettiğinizi bildirip bildirmediğini yahut birisinin DM’lerinizin ekran manzarasını alıp almadığını nasıl bilebilirsiniz? İşte bilmeniz gereken her şey.

Şu anda Instagram, birisi gönderilerinin, öykülerinin, Reels videoarın yahut kalıcı DM konuşmalarının ekran imgesini aldıysa (veya kaydettiyse) kullanıcılara bildirimde bulunmaz. Bir gönderinin ekran kaydını alsanız dahi bildirim gitmez.

Instagram’da fotoğraf kaydedenlere makus haber!

Ancak birinin bir işletme yahut içerik oluşturucu hesabı varsa, Instagram onlara gönderilerini kaç kişinin kaydettiğini bildirecek. Buna ek olarak daha evvelce kaybolan bir fotoğrafın yahut özel bir DM’de gönderilen görüntünün ekran imgesi alınırsa Instagram karşıdakini bilgilendirecek.

Birisi kaybolan bir fotoğraf yahut görüntünün ekran imgesini alırsa, yanında küçük kesikli bir daire belirir. Lakin, birisi bir DM dizisindeki kamera rulosundan paylaşılan bir fotoğrafın yahut görüntünün ekran imgesini alırsa, kullanıcı bilgilendirilmez. Ufak tefek ayrıntılar da olsa karşı tarafa bildirim gitmesi birtakım bireyler için kahır yaratabilir. Zımnilik ve güvenlik güncellemeleri kapsamında ekran imgesi alındığında bildirilmesi birtakım kullanıcılar için kullanışlı da olabilir. Lakin belirttiğimiz üzere ekran manzarası alındığının bildirim ile gitmesi için bu şahısların işletme yahut içerik oluşturucu hesabına sahip olması gerekiyor. Ayrıyeten kaydolmuş görsellerde giden bildirimler olağan akıştan bir ekran manzarası alırsanız etkilenmeyeceğiniz manasına da gelebilir. Kapalılık ve güvenlik kapsamında bu süreçler kullanıcılar için faydalı olacaktır.

Başa dön tuşu