WhatsApp yeni bir güncelleme için kolları sıvadı

Dünyanın en kıymetli online iletileşme servislerinin başında gelen WhatsApp, yakın vakitte birçok değerli güncellemeyi kullanıcılarının tecrübesine sunmuş ve bu sayede hem kendini yenilemiş hem de kullanıcılarının ilgisini canlı tutmayı başarmıştı. Geçtiğimiz hafta yaptığımız haberde, WhatsApp’ın iPhone kullanıcılarının bilgilerini Android’e ve bilhassa de Samsung modellerine problemsiz taşıyabilmeleri için bir güncelleme üzerinde çalıştığını duyurmuştuk ki bu haberimizden kısa bir müddet sonra teknoloji devi de bu özelliğini resmen tanıtmıştı.

İşte şirketin artık de tam karşıtı bir özellik üzerinde çalıştığı konuşuluyor. İnternette dolaşan haberlere nazaran WhatsApp, kısa bir vakit içerisinde Android’deki dataların iPhone’a problemsiz taşınması için de yeni bir güncelleme duyuracak.

WhatsApp yeni bir güncelleme için kolları sıvadı

Aslında bu haberin çok da sürpriz olduğunu söylemek gerçek olmaz. Bu durumun iki sebebi var. Birincisi, aslında iPhone’den Android’e taşıma özelliği çıkmışken karşıtının yani Android’den iPhone taşınma özelliğinin çıkmaması beklenemez. İkincisi ise, genel talep aslında Android kullanıcılarından geliyor.

Yani aslında bilgilerini taşımak isteyenlerin çoğunluğunu Android kullanıcıları oluşturuyor. Bu durum hala iPhone modellerinin Android modellerine karşı bir üstünlüğü olarak kabul ediliyor. Tabi Android akıllı telefonların sayısının iPhone sayısının onlarca katı olması da, Android kanadından sayıca daha fazla kişinin geçiş yapmasında değerli bir etken. Bu özelliğin tam olarak ne vakit kullanıma sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Başa dön tuşu