Instagram’dan +18 yeni özellik!

Sosyal ağlar ortasında en popülerlerinden biri olan Instagram yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni özellik sayesinde 18 yaşından büyük kullanıcılar hassas içerikleri üç seçenekle sınırlayabilecek.

Sosyal ağlardaki birtakım hassas içerikleri görmek istemeyenler için geliştirilen bu yeni özellik sayesinde uygulamanın Hesap/Hassas İçerik Denetimi kısmında yer alan seçeneklerden istediğinizi kullanabiliyorsunuz. Burada 3 farklı seçenek yer alıyor: Birinci seçenekte ‘İzin Ver’ ayarı bulunuyor. Bunu seçtiğinizde her türlü hassas içeriği görebiliyorsunuz. İkinci seçenek olan ‘Sınırla’ seçeneğinde ise hudut bozucu ya da saldırgan içeriklerin bir kısmını görüyorsunuz. ‘Daha Fazla Sınırla’ seçeneği ile bu biçim paylaşımların hiçbirini görmüyorsunuz.

Bu özellik Keşfet menüsünde karşınıza çıkan görüntü ve paylaşımların sınırlanması için kullanılıyor. Şimdilik yalnızca 18 yaşından büyüklerin kullanımına açık olan özelliğin ileride yaşı daha küçük kullanıcılar için faal olup olmayacağı bilinmiyor.

Hassas içerik ise temelde Instagram kurallarını ihlal etmeyen lakin kimileri için rahatsız edici olabilecek şiddet ya da cinsellik içeren paylaşımlardan oluşuyor.

Başa dön tuşu