NVIDIA’nın 2. nKreatif Yarışmasının Kazananı Açıklandı

NVIDIA’nın tertipli olarak dijital sanatkarları bir ortaya getirdiği ve büyük mükafatların dağıttığı nKreatif müsabakasının ikinci perdesi sona erdi. Türkiye genelinden toplam 106 sanatkarın iştirak gösterdiği müsabakada 3D eserler uzunluk gösterdi.

“Dream Space” temasıyla düzenlenen ve 3D yapıtların üretildiği müsabakanın kazananı bugün açıklandı. NVIDIA’dan GeForce RTX ekran kartlı ASUS ZenBook Pro Duo Studio Notebook kazanma talihi yakalayan iştirakçi, Batuhan Köksal oldu. Yarışın finalistleri ise NVIDIA Creators kitiyle ödüllendirildi.

NVIDIA nKreatif müsabakasının finalistleri ve kazanan yapıtı:

3D tutkunlarını bir ortaya getiren NVIDIA Studio Creative Weekend’de gerçekleştirilen canlı yayında, müsabakaya katılan eserler her biri alanında uzman heyet üyeleri tarafından değerlendirildi.

Yarışmanın heyet üyeleri ise dijital sanat çalışmalarıyla, milletlerarası çağdaş sanat organizatörlerinin ve küratörlerinin yakın markaja aldığı Murat Yıldırım (Muartive), Kreatif İmaj Direktörü olarak editöryal, reklamcılık, sinema ve mecmua üzere birçok alanda başarılara imza atan Koray Birand ve 2000’li yılların başından itibaren profesyonel olarak teknoloji odaklı içerikler üreten, kendi YouTube kanalında bölüm tahlilleri, eser incelemeleri, teknolojik gelişmeler ve de bu gelişmelerin sosyolojik bağlamıyla içerikler üreten Mesut Çevikoldu.

Yarışmada uzunluk gösteren tüm eserler:

NVIDIA Studio Platformu nedir?

Türkiye ve dünyada sanata yeni pahalar katan NVIDIA Studio Platformu, yaratıcı uygulamalarla çalışırken sanatkarlara, yaratıcılara ve 3D geliştiricilere en yeterli performansı ve güvenirliği sağlıyor. 3D, render alma, görüntü düzenleme, hareketli grafik, fotoğrafçılık, grafik tasarım, mimari görselleştirme ve yayıncılık üzere yaratıcı alanlarda kullanıcılara yüksek performans sağlıyor. NVIDIA’nın bölüm başkanı GPU’ları ve Studio Şoförleriyle yaratıcı uygulamalar, ilham verici bir performans ve yetenek seviyesiyle gelişiyor ve sürat kazanıyor.

Başa dön tuşu