Youtube Televizyon Arayüzünün Tarayıcı Desteği Kalkıyor

YouTube şu anda sıradan tarayıcı kullanan kullanıcılar için televizyonlara özel hazırlanmış arayüze erişme imkanını sağlıyor. Bu arayüz bilhassa küçük bilgisayarını televizyona bağlayıp kullanan kullanıcılar tarafından kullanılıyor. Fakat YouTube artık bu durumu değiştiriyor.

Bilgisayarı YouTube’a bağlayıp görüntüler ortasında kaybolmak tahminen de televizyon kanallarına para vermekten çok daha mantıklı bir şeydir. Sonuçta fiyatsız bir servisten dilediğiniz kadar yararlanıyorsunuz ve sizi sınırlayan hiçbir şey yok. Münasebetiyle birçok kullanıcı bilgisayarını televizyona bağlıyor ve YouTube’un televizyonlara özel arayüzüne youtube.com/tv kontağından erişiyor.

Ancak günümüzde ortaya çıkan akıllı televizyonların çokluğu fiyatlara da yansıyor ve direkt akıllı bir televizyon almak daha mantıklı hale geliyor. Bunun dışında daima gelişen Chromecast dayanağı de diğer bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

YouTube’un bu arayüzü, olağan arayüzüne kıyasla daha büyük ve sistemli bir görünüme sahip. Münasebetiyle televizyonda YouTube kullanmak olağan YouTube’u kullanmaktan daha kolay bir hale geliyor ve kullanıcılar daha çok bu arayüzü tercih ediyor.

Ancak artık bu arayüze erişmek isteyen kullanıcılar YouTube tarafından gönderilen bir iletiyle karşılaşıyorlar. YouTube, artık YouTube TV arayüzünü kaldıracak. Doğal ki büsbütün kaldırılmayacak, lakin arayüze erişim sağlayabilen aygıtlar kısıtlanacak. Yani YouTube arayüzüne girmeniz için artık YouTube TV arayüzünü destekleyen aygıtlara sahip olmak zorundasınız. Aygıtınızın YouTube TV arayüzünü destekleyip desteklemediğini denetim etmek için buradaki listeye ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu