İşte karşınızda Instagram Lite

Akıllı telefonların Lite modellerine alışığız fakat toplumsal medya platformlarında da bu ismi görmeye başladık. Facebook Lite, Messenger Lite, Twitter Lite derken artık de Instagram Lite karşımıza çıkıyor. Uzun vakittir geleceği konuşulan kelam konusu uygulama, olağandan farklı olarak kimi özelliklerin kırpılmasını temel alıyor. Böylelikle giriş düzeyine hitap eden telefonları kullanan şahıslar için yer kaplama sorunu ortadan kalkmış olacak. Hem böylelikle çok da güçlü olmayan aygıtlar daha akıcı bir biçimde çalışarak kullanıcılarını mutlu edecek.

İşte karşınızda Instagram Lite

Instagram kullanıcılarının da uzun vakittir merakla beklediği yeni Lite uygulaması, sonunda indirmeye hazır duruma geldi. Lakin baştan belirtelim; bu uygulama şimdilik sırf Hindistan’da geçerli. Küresel pazara ne vakit geleceği hakkında ise şimdi bir fikir yok.

Fakat yeniden de iddialarımıza nazaran bunun çok uzun bir vakit almayacağını söyleyebiliriz. Ayrıyeten eminiz ki uygulama herkes tarafından erişilebilir olduğu vakit çok fazla ilgi görecektir. Bilhassa giriş düzeyine hitap eden bir telefon sahibiyseniz, Instagram Lite kullanmak çok daha mantıklı hale geliyor.

Instagram Lite, iddia edebileceğiniz üzere sadece Android cephesindeki telefonlara indirilebiliyor. 2 MB’tan daha düşük bir boyutta olan yeni sürüm az yer kaplıyor ve olağandan daha az bilgi tüketiyor. Lite sürümde Reels, alışveriş ve IGTV üzere özellikler yer almazken, öyküler üzere Instagram‘da çok kullanılan başka özellikler bulunuyor.

Başa dön tuşu