Koroanvirüs Tiktok’a yaradı! TikTok indirilme rekorları kırıyor!

Dünya 2020’nin başından beri koronavirüs salgınıyla gayret ediyor. Çin’in Wuhan eyaletinde bir hayvan pazarında ortaya çıkan virüs sadece 3 ay üzere kısa bir mühlet içerisinde tüm dünyaya yayılmıştı.

Bu süreçte tıpkı Türkiye’de olduğu üzere pek çok ülkede halka konutlarına kapanma davetleri yapıldı. Hatta birtakım bölgelerde uzun müddetli sokağa çıkma yasakları ilan edildi. Koronavirüs salgını yüzünden konutlarına kapanan beşerler doğal olarak kendilerini oyuna, dizilere ve toplumsal medyaya verdiler.

Koroanvirüs Tiktok’a yaradı! TikTok indirilme rekorları kırıyor!

Koronavirüs salgını devrinde en çok sükse yapan toplumsal medya uygulaması ise TikTok oldu. İnsanların kısa görüntüler çekerek paylaştıkları TikTok platformu son olarak 5 ay öncesinde 1.5 milyar aboneye sahipti. Bu 5 aylık süreçte TikTok abone sayısını 3’te 1 oranında arttırarak 2 milyar aboneye ulaştı. Yani kolay bir hesaplamayla TikTok günlük olarak 3.3 milyon indirilme sayısına ulaştı. Bu sahiden de yabana atılacak bir muvaffakiyet değil.

Öte yandan insanların TikTok’a karşı hala aralı oldukları gerçeğini de atlamamamız gerekiyor. Nedense pek çok kişi TikTok’u kullandığını söylemeye çekiniyor. Nasıl oldu bilinmez lakin beşerler bu uygulamaya karşı hali ön yargılılar. Büyük bir ihtimalle bu ön yargıların nedeni TikTok üzerinde paylaşılan içerikler olabilir. Pekala sizin bu husustaki fikriniz ne?

Başa dön tuşu