Twitter, Ücretsiz Mavi Tikleri Ne Zaman Kaldıracak?

Elon Musk, Twitter’ın geçmişte verdiği ücretsiz mavi tiklerin ne zaman kaldırılacağını açıkladı. Açıklamaya göre doğrulama rozetleri birkaç gün sonra kalkacak. Kullanıcılar, mavi tiklerini korumak için Twitter Blue abonesi olmak zorunda kalacaklar.

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter’ın Elon Musk dönemindeki en büyük değişimi, hiç şüphesiz mavi tikler oldu. Platform, geçmişte şartları sağlayan herkese ücretsiz şekilde doğrulanmış hesap rozeti veriyordu ancak Elon Musk, bunu gelir kaynağı haline getirdi. Bu bağlamda; doğrulanmış hesap rozetleri sadece Twitter Blue aboneliği kapsamına alındı. Yani bir kullanıcının gerçek olduğunu ispatlaması için Twitter Blue abonesi olması gerekecekti.

Twitter Blue ile doğrulanmış rozet satın alma işlemi çoktan başladı. Ancak geçmişte verilmiş olan tüm doğrulama rozetleri de kullanıcı hesaplarında görünmeye devam ediyor. Platform, mart ayı içerisinde konuyla ilgili bir paylaşım yapmış ve 1 Nisan’da tüm eski rozetlerin kaldırılacağını söylemişti. Bunu size aktarırken, kararın 1 Nisan şakası olabileceğini aktarmıştık.

1 Nisan gerçekten şakaydı. Ancak artık ücretsiz verilmiş rozetler için yeni bir son tarih var!

Elon Musk

1 Nisan çoktan geçti ancak Twitter’daki ücretsiz doğrulama rozetleri kalkmadı. İşte bununla ilgili yeni bir paylaşım yapan Elon Musk, bu kez yeni bir son tarih verdi. Musk’ın açıklamasına göre geçmişte ücretsiz mavi tik sahibi olan kullanıcılar için son tarih, 20 Nisan. O tarihten sonra mavi tikler için Twitter Blue aboneliği gerekecek.

Elon Musk, Twitter’ın Şirketini Kapattı

Elon Musk’ın Twitter’daki paylaşımı şöyle:

Başa dön tuşu