Meta Connect için tarih belli oldu

Mark Zuckerberg, Facebook’ta yaptığı bir paylaşımda, yine isimlendirilen aktifliğin 11 Ekim’de gerçekleşeceğini duyurdu.

Geçen yıl olduğu üzere, aktiflik sanal olacak ve Reality Labs’ın Facebook sayfasında canlı yayınlanacak. Şimdilik, mevcut birkaç resmi detay daha var. Meta Connect web sitesi, konuşmacılar hakkında daha fazla bilgi ve günün programının “yakında geleceğini” söylüyor. Fakat biz esasen ne bekleyeceğimizi biraz biliyoruz. Meta’nın sonunda Meta Quest Pro olarak isimlendirilebilecek yeni üst seviye VR kulaklığı olan Project Cambria’yı göstermesi bekleniyor. Facebook gönderisinde Zuckerberg, neredeyse büsbütün gizlenmiş bir kulaklık taktığı bir fotoğrafla büyük ifşayı alay ediyor üzereydi. Zuckerberg ayrıyeten yakın vakitte kendi düşük çözünürlüklü VR benzerliği zalimce sürüklendikten sonra Horizon avatarlarına “büyük güncellemeler” kelamı verdi.

Ayrıca, Zuckerberg’in geçen sonbaharda Connect’te Facebook’un Meta olarak yine markalandığını duyurmasından bu yana şirketin birinci büyük VR aktifliği olacak. O sırada, metaverse ve toplumsal ağın bu husustaki rolü konusundaki vizyonunu lisana getirmeye çalıştı. Lakin bu vizyon her vakit net değildi. Ve bir “metaverse” fikri hala bir baş karışıklığı (ve bazen Zuckerberg’in avatarına verilen reaksiyonun kanıtladığı gibi) alay konusu olmuştur. Meta Connect ayrıyeten Zuckerberg’in sırf şirketin en yeni donanımını öne çıkarmak için değil, tıpkı vakitte sonuncu bir metaverse için heyecan yaratmaya çalışmak için en son fırsatı olacak.

Başa dön tuşu