Twitter taarruz altında: Ünlü hesaplar ele geçirildi!

Platform güvenliği konusunda yıllardır eleştirilen Twitter, tarihin en büyük siber taarruzlarından birine maruz kaldı. Ortalarında Barack Obama, Joe Biden, Bill Gates, Elon Musk, Michael Bloomberg ve Jeff Bezos üzere isimlerin hesapları siber saldırganlar tarafından ele geçirildi. Hesaplar ortasında Uber ve Apple üzere kurumsal şirketler de yer alıyor.

Twitter taarruz altında: Ünlü hesaplar ele geçirildi!

Ele geçirilen hesaplardan yapılan paylaşımlarda ise Bitcoin gönderilmesi, bunun karşılığında ise gönderilen ölçünün 2 katı tutarınca Bitcoin yollanacağı argüman edildi.İşin enteresan istikameti ise bu davetlerin karşılık bulduğu ve ilgili hesaplara para gönderildiği de ortaya çıktı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan toplumsal ağ, “Twitter‘daki hesapları etkileyen güvenlik olayının farkındayız. Durumu araştırıyoruz ve düzeltmek için adımlar atıyoruz. Kısa müddet içerisinde herkesi bilgilendireceğiz” sözlerini kullandı.

Yapılan siber atak sonrası paylaşılan bildiriler silindi ve hesaplar tekrar sahiplerine iade edildi. 

Daha evvel de yaşandı

Bu boyutta olmasa da Twitter geçtiğimiz yıllarda da benzeri akınlara maruz kalmıştı. Vakit zaman ünlü hesaplar siber saldırganlar tarafından ele geçirilmişti. Ayrıyeten bilhassa Türkiye’de siber saldırganlar geçersiz hesaplarla ilan verip dolandırıcılar yapmaya çalışıyordu. 

Altın yükselmeye devam ediyor.

İlan

Başa dön tuşu