Mixer, App Store’da Birinci Sıraya Yükseldi

Ünlü Twitch yayıncısı Tyler “Ninja” Blevins, dün Twitch'ten ayrıldığını ve yayıncılık mesleğine Microsoft'un Mixer platformuna devam edeceğini duyurmuştu. Bu hareket üzerine Mixer uygulaması, App Store’daki fiyatsız uygulamalar listesinde doruğa oturdu.

Microsoft 2016 yılında eski ismi Beam olan Mixer’ı bünyesine katmıştı. Şirket, o vakitten beri platformu büyütmek için çalışmalar yürütüyor fakat Mixer, bölüm önderi Twitch’in yanı sıra, YouTube ve Facebook üzere teknoloji devleriyle de rekabet ederken sıkıntı devirler geçirdi. Birtakım kaynaklara nazaran ise yılın son çeyreğinde oyun yayınlarının izlenme saatlerinin sadece %3'lük bir kısmı Mixer’a aitti.

Microsoft, Ninja’nın Mixer’a geçiş hareketi hakkında şunları söyledi: “Ninja ve topluluğunu Mixer'da ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. Mixer, birinci günden itibaren olumlu ve misafirperver olmak üzere oluşturulmuş bir yer ve Ninja'nın topluluğunun getireceği enerjiyi dört gözle bekliyoruz.

Bilindiği üzere Ninja, Mixer’a geçeceğini bir görüntüyle duyurmuştu lakin görüntüde, bu türlü bir kararı neden aldığına dair rastgele bir ipucu bulunmamakta. Bu yüzden resmen onaylanmamış olmasına rağmen Microsoft'un Ninja’ya Mixer platformuna geçmesi için yüklü ölçüde ödeme yapmış olabileceğini göz arkası edemeyiz.

Yalnızca 24 saatten kısa bir müddet içerisinde Ninja’nın Mixer’daki yeni kanalı 250.000 takipçiye ulaştı. Bununla bir arada Mixer da App Store’daki fiyatsız uygulamalar listesinde tepeyi kaptı. Ninja, bir günden kısa bir müddette 250.000 takipçisini Mixer’a kazandırmış olsa da 14 milyon takipçi sayısını bir daha görebilecek mi, vakit gösterecek.

Başa dön tuşu