Instagram’da Reels oluşturmak kolaylaşıyor

Başlangıç ​​olarak, artık yalnızca görüntüleri değil, Instagram’daki fotoğrafları da remiksleyerek daha fazla materyal kullanabilirsiniz. Şirket, kendi dönüşünüzü eklemeyi yahut mevcut bir Reels çekmeyi kolaylaştırmak için yeşil ekran, bölünmüş ekran yahut fotoğraf içinde fotoğraf reaksiyon görünümü içeren daha fazla Remix tertibi ekledi. Ayrıyeten, remiksinizi yan yana oynatmak yerine orjinal Reel’in sonuna eklemeyi seçebilirsiniz.

Buna ek olarak Meta, evvelce yüklenmiş ses ve görüntü efektlerine sahip Reels’ler oluşturmayı kolaylaştırmak için şablonlar sunuyor; tek yapmanız gereken fotoğrafınızı yahut görüntünüzü bir adedine eklemeniz. Reels sekmesindeki kamera simgesine dokunarak şirketin şablon koleksiyonunu görebilirsiniz. Özelliği TikTok’a daha gerçek bir rakip yapan bir başka yeni özellik ise Instagram kamerasını kullanarak telefonun ön ve art kameralarıyla tıpkı anda kayıt yapabilme özelliği.

Instagram’da Reels oluşturmak kolaylaşıyor

Son olarak Meta, Instagram’da yayınlanan tüm görüntüleri 15 dakikadan kısa oldukları sürece Reels olarak çevireceğini belirten evvelki bir özellik sızıntısını doğruladı. Uygulamada 90 saniyeden kısa görüntüler önerilebilir ve hasebiyle daha uzun görüntülere erişime sahip olabilir.

Ancak, istemiyorsanız ve ünlü olmak konusunda bir azminiz yoksa endişelenmenize gerek yok: Profiliniz zımnî olarak ayarlanmışsa Instagram Reels’lerinizi teklif olarak kullanmayacak ve eski yüklemeleri geriye dönük olarak dönüştürmeyecek. Bu özellik önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak ve ayrıyeten tüm görüntülerinizi ve Reels’lerinizi uygulamada tek bir sekmede birleştirecek.

Başa dön tuşu