Orduda sosyal medya depremi!

Bloga nazaran, iki farklı kripto para dolandırıcılığını desteklemek için her iki hesap da birebir anda ele geçirildi.

O vakitten beri temizlenmiş olmasına karşın, ordunun doğrulanmış Twitter hesabı, 0,58 Ethereum (yaklaşık 1.063 $) fiyat tabanına sahip 10.000 animasyonlu NFT koleksiyonunu içeren bir proje olan The Possessed için bir sayfa üzere görünecek formda kısa bir müddet değiştirildi. Bu mühlet zarfında hesap, uydurma bir para basma web sitesine birden fazla temas tweetledi. Hücumun, The Possessed’ın son zamanlardaki popülaritesinden yararlanmak için daha geniş bir kampanyanın modülü olması mümkün. Cumartesi günü, projenin resmi Twitter hesabı, takipçilerini The Possessed markasını kullanarak bir NFT dolandırıcılığını teşvik etmek için benzeri formda akına uğramış öbür bir doğrulanmış hesap konusunda uyardı.

YouTube’da ordunun kanalı, Ark Invest için bir sayfa üzere görünecek biçimde yapıldı. Bu makale yazılırken kanal, Elon Musk, Jack Dorsey ve Ark CEO’su Katie Wood’un kripto para ünitesini tartıştığı eski manzaraları yine kullanan canlı yayın görüntüleri sunuyor. Klipler, “paranızı ikiye katlayın” Bitcoin ve Ethereum dolandırıcılığını teşvik eden bir içeriğe sahip. Web3 is Going Great’e nazaran, misal bir plan, geçtiğimiz Mayıs ayında dolandırıcılara 1,3 milyon dolar kazandırdı. Akınların ardında kimin olduğu muhakkak değil.

Orduda toplumsal medya depremi!

Bir ordu sözcüsü The Guardian’a verdiği demeçte, “Ordunun Twitter ve YouTube hesaplarının ihlal edildiğinin farkındayız ve bir soruşturma sürüyor” dedi. “Bilgi güvenliğini son derece ciddiye alıyoruz ve sorunu çözüyoruz. Soruşturma tamamlanana kadar daha fazla yorum yapmak uygun olmaz.”

2022, kripto ataklarını çokça yaşamış olsa da, çok azı İngiliz ordusu üzere hükümet kuruluşlarını gaye aldı. Bugüne kadar birçok, tanınan Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun yaratıcısı Yuga Labs üzere kümeleri içeriyordu. Nisan ayında, projenin resmi Instagram hesabı 2,4 milyon dolarlık bir kimlik avı dolandırıcılığında ele geçirildi. BAYC’nin Discord topluluğu da 2022’de iki başka kimlik avı saldırısına uğradı.

Başa dön tuşu