YouTube’dan içerik üreticilerine güzel haber!

YouTube denildiğinde aklınıza gelen birinci şey görüntüler olabilir. Lakin Google’ın maksadı, YouTube’un yalnızca görüntülerle anılan bir platform değil, her çeşitten içeriğe mesken sahipliği yapan ve kullanıcıların birbiriyle etkileşim halinde olduğu bir mecra haline getirmek. Lakin şirket, bu dönüşümü yaşarken, kendisini görüntü platformu olduğu için sevenleri de kaybetmek istemiyor.

İşte bu sebeple yaklaşık 2 sene önce kullanıma sunulan YouTube Shorts özelliği, artık yeni bir kimliğe bürünüyor ve içerik üreticilerine epeyce kıymetli meblağlarda çıkar sağlamayı hedefliyor. YouTube’un bu adımı atmasının ardındaki temel sebep, hem içerik üreticilerinin motivasyonlarını korumak hem de onları en büyük rakibi olan TikTok’a kaptırmamak olarak gösteriliyor.

YouTube’dan içerik üreticilerine hoş haber!

Bu mevzuda bir açıklama yapan YouTube yetkilileri, Shorts’lara gelecek bu yeni yarar programını doğrularken, çalışmalarda sona gelindiği ve 2023 yılından itibaren Shorts ile YouTube İş Ortağı Programı’nın koordineli halde hareket edeceği duyuruldu.

Tabi her ne kadar en yeni haber Shorts’lar ile ilgili bu verdiğimiz bilgiler olsa da, Google’ın bilhassa son 2 yılda YouTube için bir epey özverili çalıştığını da belirtmeliyiz. Bugüne kadar pek çok yeni güncelleme ile YouTube’ı canlı ve canlı tutmak isteyen Google, şu an için bu gayelerine ulaşmış üzere görünüyor.

Başa dön tuşu