Sevgililer Günü’nden Kaçış Yolunu Gösteren Kampanya • Sosyalinsanlar

Kendisi bir klişeye dönüşen Sevgililer Günü yaklaşırken Sevgililer Günü’ne meydan okuyan kampanyalar o güne özel klişe çalışmalardan daha fazla ilgi uyandırıyor. Bu yıl Sevgililer Günü’nü kutlamayanları temsil etmeye karar veren Mondelez Hindistan’ın bir markası olan Cadbury 5Star, Ogilvy India ile birlikte hazırladığı kampanya ile dönemsel olarak kırmızı renk ve kalplerden ikrah eden yalnız insanlara o günlerde ihtiyaç duydukları kaçış noktalarını sunuyor.

O gün hiçbir şey yapmak istemeyenler için #DoNothing hashtagi ile başlatılan Escape Valentines Day adlı kampanya kapsamında çiftlerin bulunduğu bölgelerden uzak durmak isteyen bekarlara özel olarak GPS desteğiyle çiftlerin yerlerini gerçek zamanlı olarak gösteren bir harita aktivasyonu hazırlandı. ‘Mush Detector’ adlı web uygulaması üzerinden erişilebilen renk kodlu harita, uzak durulması gereken duygusal yoğunluğu yüksek alanları gösteriyor.

Çift dedektörünü kullanmak isteyen kullanıcılar, telefonlarının kameralarının AR modunu kullanarak kamerayı diledikleri bir yere doğrultuyor. Kameradan gelen görüntüleri algılayan dedektör, GPS yardımıyla çiftlerin bulunduğu lokasyonları gösteriyor. Dedektör çift haritasını oluşturmak için ayrıca o günlerde çiftlerle dolup taşması muhtemel olan restoran ve sinema gibi halka açık noktaları takip ediyor. Cadbury 5Star bu kampanyasıyla ülkenin dört bir yanından kullanıcıların kutlamaları devam eden Sevgililer Günü’nden uzakta, huzur içinde hiçbir şey yapamayacakları sessiz alanları belirlemelerini sağlamayı amaçlıyor.

Görseller: Youtube

Başa dön tuşu