Taylor Swift’ten ElonJet Hesabının Arkasındaki Gence Tehdit

Ünlülerin özel jetlerini takip eden ve Elon Musk’ı paylaştığı ElonJet hesabıyla ünlenen üniversite öğrencisi Jack Sweeney, paylaşımları nedeniyle Taylor Swift’in avukatları tarafından tehdit edildi.

Jack Sweeney isimli bir üniversite öğrencisi, X üzerindeki hesaplarıyla tanınır hâle gelmişti. Sweeney, ünlü isimlerin özel jetlerinin hareketlerini takip ediyor ve birden fazla hesabında paylaşıyordu. Bu hesaplardan belki de en çok bilineni Elon Musk’ın jetini takip eden “ElonJet” idi. Musk, 2022’de bu genci paylaşımları nedeniyle banlamıştı. Ancak hesap kısa süre sonra geri dönmüştü.

Genç yazılımcı şimdi de bir başka ünlüyle gündeme geldi. Gelen bilgilere göre dünyaca ünlü şarkıcı Taylor Swift, Sweeney’in paylaşımlarından hiç memnun değil

Paylaşımların “fiziksel ve duygusal zarara” yol açtığını söyleyen Taylor Swift, Sweeney’i davayla tehdit ediyor

Jack Sweeney / Taylor Swift

The Washington Post’un aktardığına göre Swift’in avukatları, Jack Sweeney’i yasal işlem başlatmakla tehdit etti. Avukatlar, geçtiğimiz aralık ayında Central Florida Üniversitesinde eğitim gören 21 yaşındaki gence durması için bir mektup gönderdi.

Mektupta, sosyal medya hesaplarının “doğrudan ve onarılamaz zararın yanı sıra fiziksel ve duygusal zarara” neden olduğu belirtildi. Sweeney’in “takip ve taciz etme” olarak nitelendirilen davranışı durdurmadığı takdirde “her türlü yasal yola başvurmaktan başka seçeneklerinin kalmayacağı” da eklendi.

Sweeney’in paylaştığı bilgiler zaten kamuya açık

Kaynak :
https://www.washingtonpost.com/technology/2024/02/06/taylor-swift-jet-tracking-legal-threat/

Başa dön tuşu