Telegram rekor indirme sayısına ulaştı! Şimdi WhatsApp düşünsün

WhatsApp’ın kapalılık kontratını duyurduğu devirlerde bilgileri Facebook ile paylaşılacak korkusu yaşayan beşerler Telegram’a geçmeye başladılar. WhatsApp bu bahisle ilgili her ne kadar geri adım atsa da tanınan iletileşme uygulaması Telegram çoktan rekor indirme sayısına ulaştı.

Sensor Tower’dan yayınlanan rapora nazaran Telegram indirme sayılarında rekor kırıyor. Uygulamanın indirme sayısı toplamda 1 milyarı aştı.

Telegram rekor indirme sayısına ulaştı

Telegram bu muvaffakiyetinin büyük çoğunluğunu WhatsApp’ın saklılık kontratını duyurduğu periyoda borçlu diyebiliriz. Kullanıcılar daha evvelce de Telegram’ı tercih ediyorlardı fakat bu devirde uygulamaya ilgi önemli manada arttı. Yayınlanan rapora nazaran Telegram kullanıcılarını en çok Hindistan’dan sağlıyor. Dana sonra Rusya ve Endonezya, Telegram’ı en çok kullanan ülkeler olarak karşımıza çıkıyor.

2021 yılının birinci altı ayında yaklaşık 214.7 milyon indirme sayısına ulaşan iletileşme uygulaması kendi rekorunu kırdı. Bu indirme sayısı bir evvelki yılla karşılaştırıldığında uygulamanın muvaffakiyetini ortaya koyuyor. Şirket 2021 yılında %60 oranında daha fazla kullanıcıya sahip.

Telegram bu muvaffakiyetini tıpkı halde sürdürebilir mi aşikâr olmaz. Çünkü WhatsApp kapalılık mukavelesini yalnızca dileyen kullanıcıların kabul edeceğini dün duyurdu. Bu ladar sansasyona sebep olduktan sonra tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp’a itimat biraz kırıldı diyebiliriz. Lakin tekrar de uygulama kullanıcıların birinvi tercihi üzere görünüyor. Telegram kendi bünyesinde güncellemeler ve yeniliklere giderse WhatsApp’a önemli bir rakip çıkabilir.

Başa dön tuşu