Mozilla Firefox’un Firefox 67 Sürümü Artık İndirilebiliyor

İnternet tarayıcıları muhakkak devirlerde güncelleniyor. Mozilla Firefox’un son versiyonu olan Firefox 67 de bu güncellemelerin bir modülü. Yeni versiyon artık indirilebilir durumda.

Mozilla indirme linklerini güncellemiş olsa da şu anda sadece elle indirilip kurulabiliyor. Şu anda Mozilla’nın tarayıcı içerisinde otomatik olarak indirme yapan modülü güncellemelere başlamadı.

Yeni versiyonda Mozilla’nın daha evvel test ettiği Firefox Nightly’nin bir modülü olan gelişmiş şifre yöneticisi sisteme dahil olacak. Ayrıyeten Firefox’un hafıza kullanımını azalatacak olan geliştirmeler de yapıldı. Firefox 67, yeni zımnilik denetimleriyle geliyor. Bu denetimler sayesinde zımnî aramalarda eklentiler devre dışı kalıyor. Bunun sebebi ise Mozilla’nın bâtın aramalarda kullanıcıların takip edilmesini engellemek istemesi. Eklentiler, saklı aramalarda bile kimi bilgileri kaydedebiliyor. Eklentilerin zımnî aramalarda etkin olup olmamasına kullanıcılar karar verebiliyor.

Firefox 67, birkaç hafta evvelki güncellemeden sonra gelen birinci büyük güncelleme. Evvelki güncelleme, mühleti dolan bir sertifika yüzünden bütün eklentileri devre dışı bırakan ve yenilerinin eklenmesini engelleyen bir yanılgının akabinde yayınlanmış ve Firefox 67’nin çıkışının bir hafta kadar gecikmesine sebep olmuştu.

Güncel Firefox verisyonunun indirilmesi şimdi otomatik olarak yapılamıyor lakin kısa müddette Firefox tarayıcılarının kendilerini güncellemeye başlaması bekleniyor.

Başa dön tuşu