Threads’e Kaç Kullanıcının Kayıt Olduğu Açıklandı

Mark Zuckerberg, 6 Temmuz gece yarısı kullanıma açılan Threads’in 30 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

Elon Musk’ın Mark Zuckerberg’ü kafes dövüşüne davet ettiği günler ardımızda kaldı. Ancak bu kafes dövüşü, sanal ortama taşındı. Instagram, Twitter rakibi metin tabanlı sosyal medya platformu Threads’i 6 Temmuz’da kullanıma açtı.

Platform, Türkiye saati ile sabaha karşı kullanıma açılmış olsa da yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Tabii yurt dışında diğer sosyal medya platformlarında da ana tartışma konusu oldu. Milyonların kayıt olduğu belliydi ancak net rakam, Mark Zuckerberg tarafından paylaşıldı.

Webtekno da Threads’te! Hemen takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Threads’e 24 saat geçmeden 30 milyon kişi kaydoldu:

Mark Zuckerberg, Threads’de paylaştığı bir Thread’de (evet, artık yeni kelime öbeğimiz bu) platforma kaydolan kullanıcı sayısını açıkladı. Threads’in kullanıma açıldığı ilk 24 saat dolmadan 30 milyondan fazla kullanıcının kaydolduğunu duyurdu. Milyarder iş insanı, bu durumu “Özel bir şeyin başlangıcı” olarak nitelendirirken daha yapacak çok işlerinin olduğunu ekledi.

Tabii bu büyük sayının ardında, platformun Instagram ile entegre bir şekilde çalışması da yatıyor. Sonuçta hiçbir kullanıcı platformda sıfırdan e-posta ve şifre oluşturarak kaydolmuyor. Instagram üzerinden uygulamaya yönlendiriliyor ve iş bitiyor. Bu da kayıt uğraşını azalttığından normalden çok daha fazla kişi uygulamaya katılabiliyor.

Instagram’ın Twitter Rakibi Uygulaması Threads Yayınlandı: Nasıl İndirilir ve Giriş Yapılır, Twitter’dan Ne Farkı Var?

Başa dön tuşu