Threads’i Kapatmak İçin Instagram’ı Silmeye Gerek Yok!

Instagram’ın Twitter rakibi uygulaması Threads için önemli bir husus ortaya çıkmıştı. Eğer platformu sevmezseniz, Threads hesabınızı silmenin tek yolu, Instagram hesabınızı silmek olduğu söylenmişti. Ancak son gelişmelere göre, bunun için başka yollar da var.

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi Meta, bir süredir gündemde olan Twitter rakibi platformu Threads‘i sabaha karşı resmen yayınladı. Kısa bir süre içerisinde 10 milyon kullanıcı barajını deviren platform, daha şimdiden ses getirdi.

Meta’nın Threads için oluşturduğu “Threads İlave Gizlilik İlkesi” sayfası, tüm kullanıcıları ilgilendiren bir madde içeriyor. Bu maddeye göre Threads hesabını tamamen silmenin hiçbir bağımsız yolu olmadığı söyleniyor. Hesabı istediğiniz zaman dondurabiliyorsunuz ancak iş, hesabı tamamen silmeye geldiği zaman, bunun ancak Instagram hesabının silinmesiyle mümkün olacağı öne sürülüyor fakat Instagram Başkanı Adam Mosseri, başka alternatifler de olduğunu açıkladı.

Webtekno da Threads’te! Hemen takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Threads, Instagram profilinin bir parçası!

Threads

Meta’nın açıklamasına göre Threads hesabı, Instagram profilinin bir parçası. İşte bundan kaynaklı olarak Threads hesabı bağımsız bir şekilde silinemiyor. Ancak Adam Mosseri’nin bugünkü Thread paylaşımına göre, bu durum geçici. 

Mark Zuckerberg, Twitter Rakibi Uygulaması Threads’in Şu Ana Kadar Kaç Kullanıcıya Ulaştığını Açıkladı (Millet Twitter’dan Bıkmış)

Threads İlave Gizlilik İlkesi sayfasında tam olarak şu ifadeler kullanılıyor:

Threads profiliniz Instagram hesabınızın bir parçasıdır ve istediğiniz zaman Instagram hesabınızı silerek Threads profilinizi silebilirsiniz. Instagram hesabınızı silme ve haklarınızı kullanma hakkında daha fazla bilgiyi Meta Gizlilik İlkesi’nde bulabilirsiniz.

Instagram kurucusunun attığı Tweet’te ise şu sözler geçiyor:

instagram

“Hesabınızı silmeyle ilgili bazı sorular alıyorum. Açıklığa kavuşturmak gerekirse; Threads profilinizi ve içeriğinizi gizleyen Threads hesabınızı devre dışı bırakabilir, profilinizi gizli olarak ayarlayabilir ve gönderilerinizi tek tek silebilirsiniz. Bunların hepsini Instagram hesabınızı silmeden yapabilirsiniz. Threads, Instagram tarafından desteklendiği için şu anda yalnızca bir hesap ancak hesabınızı ayrı olarak silmenin yolunu arıyoruz.”

Threads ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen okurlarımızı aşağıdaki içeriğimize bekliyoruz:

Instagram’ın Twitter Rakibi Uygulaması Threads Yayınlandı: Nasıl İndirilir ve Giriş Yapılır, Twitter’dan Ne Farkı Var?

Başa dön tuşu