Twitter’a Tweet Paylaşarak Para Kazanma Özelliği Geldi!

Elon Musk, Twitter’da Tweet dizisi paylaşarak para kazanma özelliğini kullanıma sunduğunu açıkladı. Ancak özellik sadece Twitter Blue aboneleri tarafından kullanılacak.

Ekim ayında resmen Twitter’ın sahibi olan Elon Musk, o günden bu yana pek çok tartışmalı ve son derece önemli karara imza attı. Bugün, bunlar arasına katılacak bir yenisi daha katıldı.

Twitter’ı içerik üreticileri için yeni bir gelir kapısına dönüştüreceğini halihazırda duyuran Musk, bu yeni para kazanma yöntemini kullanıma sunduğunu açıkladı. Twitter kullanıcıları artık paylaşımlarında gösterilen reklamlardan para kazanacak.

Musk, özelliğin kullanıma sunulduğunu açıkladı

“Bugünden itibaren Twitter, tweet yanıtlarındaki reklamlardan elde edilen gelirleri içerik üreticileriyle paylaşacak.”

“Bundan faydalanmak içinse Twitter Blue abonesi olmak zorundasınız.”

Ancak ünlü milyarder açıklamasının devamında bu gelirden yararlanabilecek kullanıcıların yalnızca Twitter Blue aboneleri olacağını belirtiyor. Yani aslında Twitter’dan para kazanabilmeniz için öncelikle Twitter’a para ödemeniz gerekiyor. Ayrıca gerçekten elle tutulur miktarda para kazanabilmeniz için bol bol tweet atmanız ve paylaşımların çoğunda Twitter tarafından reklam gösterilmesi de gerekiyor. Yani aslında platformdan para kazanmak pek de düşünüldüğü gibi çalışmayacak. Ayrıca şu anda özellikle ilgili henüz detaylı bir bilgilendirme de yapılmadı.

Kullanıcılarsa her bir paylaşımdan ne kadar para alacaklarını, hangi tweetlerin para kazanmaya uygun olduğunu ve Twitter’ın bu reklamlardan ne kadar komisyon alacağını bilmediklerini ancak platformun düşünüldüğü kadar fazla para kazandırmayacağını düşündüklerini belirtiyor. Öte yandan sektördeki bazı isimler bu özelliğin reklam verenleri platforma çekmek için iyi bir pazarlama yöntemi olduğunu düşünüyor.

Elon Musk bu özelliği geçtiğimiz günlerde duyurmuştu:

“Ayrıca, bir içerik oluşturucunun Tweet yanıtlarındaki reklamlar için reklam geliri paylaşımını da inceliyoruz – ilginç bir dizi oluşturun ve bundan para kazanın!”

Özellik, bazı kırmızı bayraklara da sahip:

Elon Musk’ın duyurusu, aslında Twitter için yapılan önceki planlardan biriyle çakışıyor. Musk, daha önce Twitter’da her bir Tweet için uygulanan karakter sınırını kat kat artıracağını açıklamıştı.

Bu hareketle birlikte aslında günümüz Tweet dizilerinin pek çoğu da tarihe karışabilirdi. Fakat yeni duyuru, artık iki cümleyle anlatılabilecek konuları bir dizi halinde sündürülmüş şekilde görebileceğimize işaret ediyor.

Tesla’nın Bitcoin’den Kaç Para Zarar Ettiği Açıklandı (Elon Musk, “Bitcoin” Yazdığıyla Kaldı)

Elon Musk, Twitter’ı “Ödeme Aracına” Çevirmeye Başlıyor: İşte İlk Detaylar

Başa dön tuşu