Tiktok, beklenen özelliği nihayet getiriyor!

Tiktok, toplumsal medya platformları ortasında en yenilerden biri olsa da tıpkı vakitte en tesirli uygulamalardan biri. Kısa biçimli görüntü formatıyla öteki toplumsal medya platformlarına ilham veren uygulama artık ilhamını öbür uygulamalardan alıyor. Tikok, paylaşıldıktan 24 saat sonra silinen Hikayeler formatını test ediyor.

Her toplumsal medya uygulaması kıssa özelliğini deniyor. Görünüşe nazaran sıra artık Tiktok’ta. Bu özellik Twitter’da Matt Navarra tarafından vurgulandı. Bir TikTok sözcüsü de The Verge’e gönderilen bir e-postada Hikayeler’i test ettiklerini onayladı.

Tiktok, paylaşıldıktan 24 saat sonra silinen Öyküler özelliğini test ediyor

Basitçe “TikTok Hikayeleri” olarak isimlendirilen yeni özellik, Instagram yahut Snapchat üzere uygulamalardaki başka öykü fonksiyonlarına misal halde çalışıyor. üzere görünüyor. Özellik, hesaplar tarafından 24 saat boyunca yayınlanan kıssaları görebileceğiniz, bir kayak çubuk halinde olacak. Öbür kullanıcılar da öykünüze reaksiyon verebilecek ve yorum yapabilecek.

TikTok, uygulamadaki özelliği “hayranlarınızla etkileşim kurmanın yeni bir yolu” olarak tanımlıyor. Kullanıcılar, kenar çubuğuna eklenen “oluştur” düğmesine dokunarak yeni bir öykü oluşturabilir. Kıssalarına altyazılar, müzik ve metin ekleyebilirler. TikTok’un görüntü öncelikli tabiatı gereği, öykülerin hareketsiz manzaralar değil görüntüler şeklimnde olması gerekiyor. Bir TikTok sözcüsü The Verge’e yaptığı açıklamada, “Her vakit topluluğumuza kıymet katmanın ve TikTok tecrübesini zenginleştirmenin yeni yollarını düşünüyoruz” dedi. “Şu anda yaratıcılara yaratıcı fikirlerini TikTok topluluğu için hayata geçirmeleri için ek biçimler vermenin yollarını deniyoruz.”

Şirket, TikTok Stories’i ne kadar kapsamlı bir biçimde test ettiği yahut ne vakit daha geniş bir sürüm geleceğine dair rastgele bir detay vermedi.

Başa dön tuşu