Twitter yükselişe geçti!

Twitter’ın payları, gelirlerinin yüzde 18 arttığını gösteren optimist bilanço bilgilerinin akabinde, yüzde 14 artışla dokuz ayın en yüksek seviyesine tırmandı. Mikro blog devi Twitter iyimser bilanço ile paylarını artırarak yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Twitter yükselişe geçti!

Twitter’ın, yükü reklam satışlarına dayanan 2018 yılı gelirleri yüzde 18 artışla 787 milyon dolara yükseldi. Bilanço datalarına nazaran, Twitter’ın günlük ortalama kulylanıcı sayısı da, bir evvelki yıldaki 120 milyondan geçen yıl 134 milyon seviyesine yükseldi.

Piyasanın açılışında, Twitter payları yüzde 14.55 artarak 39.37 dolar ile, geçen yılın 26 Temmuz gününden sonraki en yüksek seviyeye tırmandı. Buna ek olarak Twitter’da yapılan güncelleme ile birlikte, olaylarla eş vakitli gönderilen görüntü ve görsellerin Tweet’lenme formları tekrar gözden geçiriliyor.

Bugüne kadar daha çok içerikle ilgili düzenleme ve güncellemeler yapan Twitter artık de kameraya el attı. Bugünden itibaren kademeli olarak tüm dünyada kullanıma sunulacak olan güncelleme ile toplumsal ağın kullanıcıları kamerayı farklı hallerde ve daha verimli kullanabilecek.

  • Kameraya süratli erişim olacak. Uygulamayı açıp sola kaydırarak kamera açılabilecek.
  • Tweet’lerinizi gerçek insanların olduğu gerçek konuşmalarla etkileşime sokmak daha kolay olacak.
  • Bir aktiflikte iseniz ve pozisyonunuz açıksa kamera, aktiflikle ilgili bir etiket yahut pozisyon önerecek. Bu güncelleme büyük etkinlikler ve ABD spor oyunları ile başlayacak ve oradan da genişleyecek.
  • Güncellenen kameradaki fotoğraflar ve görüntüler daha büyük ve etkileyici olacak.
  • Fotoğraf ve görüntü üzere medya araçları ekseriyetle konuşmaların başlamasına fırsat veren öğeler olduğundan, sohbet dizaynını daha kusursuz olacak halde güncellendi.

Twitter’dan yapılan açıklamaya nazaran kamera ile ilgili güncellemeler önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Başa dön tuşu