TikTok ölümcül meydan okumaya dur dedi

TikTok’ta tanınan olan Milk Crate Challenge akımı ile beşerler süt kasası yığınlarına tırmanıyor ve görüntüler çekip TikTok’a yüklüyordu. Bu garip yeni trend insanların görüntü çekimi sırasında üst üste dizdikleri yüksek süt kasalarının üzerinden düşmelerine ve yaralanmalarına sebep oluyordu.

Süt sandığı gayreti olan Türkçe ’ye çevirebileceğimiz internet akımı ile ilgili TikTok’a çok fazla görüntü eklendi ve bu görüntülerin izlenme sayısı on milyonu aştı.

Süt sandığı çabası nedir?

Süt Sandığı Uğraşı, süt kasalarını basamaklar oluşturacak biçimde bir piramit biçiminde istiflemeyi içeriyor. Yığınlar giderek daha tehlikeli hale geldikçe, beşerler bir taraftan üst öteki taraftan aşağı inmeye çalışıyorlar. Yanlış bir adım attıklarında yahut istikrarlarını kaybettiklerinde kasalarla birlikte yere yuvarlanıyorlar. Bu yuvarlanmaların sonucu sıklıkla hastanede bitiyor.

TikTok süt sandığı uğraşı akımına ilişkin görüntüleri sildi

TikTok’da viral olan süt sandığı gayreti görüntüleri ile ilgili meydana gelebilecek yaralanmalar ile ilgili kimi ABD’li hekimler ikazda bulundu ve hastanelerin korona virüs salgını sebebiyle zati dolu durumda olduğunu ve bu tıp hareketlerle hastaneye düşenlerin kendilerine uygun yatak bulamayabileceklerini tabir etti.

TikTok idaresi tehlikeli meydan okuma akımına ilişkin görüntüleri kaldırdı. TikTok aramasında süt çabası akımına ilişkin görüntülerin sonuç vermediği görülüyor. Tehlikeli aksiyonlara her vakit karşı olduklarını söz eden TikTok idaresi insanları dikkatli olmaya davet etti.

Başa dön tuşu