TikTok Spotify’a rakip olmaya hazırlanıyor

Insider’ın haberine nazaran TikTok’un ana firması olan ByteDance “TikTok Müzik” için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine ticari marka müracaatında bulunmuş durumda. Hizmet, kullanıcıların “müzik, müzik, albüm, müzik kelamı satın almasına, çalmasına, paylaşmasına, indirmesine; canlı ses ve görüntü akışı yapmasına; oynatma listelerinin kapağı olarak fotoğrafları düzenlemesine ve yüklemesine ve müzikler, müzikler ve albümler hakkında yorum yapmasına müsaade verecek”

Aslında ByteDance’in Resso isminde bir müzik akışı uygulaması aslında var, lakin bu uygulama sırf Hindistan, Brezilya ve Endonezya’da kullanılabilir durumda. Bu uygulama çalma listeleri, müzik paylaşımı ve topluluk etkileşimi üzere ticari marka müracaatında belirtilen birtakım özelliklere halihazırda sahip.

TikTok Spotify’a rakip olmaya hazırlanıyor

Bunun da ötesinde, TikTok, Insider’ın belirttiği üzere, örneğin, Brezilya’daki kullanıcıları da Resso’da bulunan müziğin tam haline yönlendiriyor.

Ticari marka başvurusu evvel Avustralya’da, akabinde 9 Mayıs’ta ABD’de yapıldı. Şirketin bu türlü bir hizmeti Resso’ya dayandırmak niyetinde olup olmadığı muhakkak değil, lakin ABD müracaatından evvel ticari markayı hakikaten kullanacağını göstermesi gerekiyor – bu yüzden Insider’a nazaran bu müracaat yalnızca bir “yer tutucu” fonksiyonu görmeyecek.. Şirket ayrıyeten, öteki muhtemel kullanım durumları olarak “eğlence, moda, spor ve şimdiki olaylar alanında canlı ses ve görüntü etkileşimli medya programlaması yayınlayabileceğinizi” söylüyor.

Başa dön tuşu