Trafikte 330 KM hızla makas atarak giden sürücü sosyal medyada linç yedi!

rafikte sık sık rastladığımız magandalar, artık toplumsal medyayı da mesken edinmiş durumda.

Sosyal medyanın tahminen de en makûs taraflarından birisi bu. Paylaşımlara gelebilecek etkileşimin uğruna insanların yapmayacakları şey yok. İşin daha da üzücü tarafı ise bunu yaparken diğerlerinin can güvenliğini hiçe saymak. Günlük yaşantımızda trafikte esasen çokça rastladığımız bu magandalar, toplumsal medyada aldıkları ilgi ile daha da kamçılanıyorlar. Yapmak istedikleri paylaşımlar ismine başardıkları işler, maalesef şaşkınlık içerisinde bırakıyor.

Youtube, Instagram, TikTok üzere platformlarda araçlarıyla hem kendi hayatlarını hem de seyir halindeki araçlardaki hayatları hiçe sayan içerikler o kadar fazla ki..

Lüks otomobillerde ise işler daha da kızışıyor. Araçların verdiği ekstra özgüven ile yüksek suratı da menülerine ekleyen magandalar artık dur durak bilmiyor.

Paylaşacağımız görüntüdeki imgeler ise adeta sinemalardan alınma. 300km/s sürat üzerinde tek eliyle görüntü çekerken, çok rahat formda makas atmaya, öteki araç şoförlerin ömürlerini hiçe saymaya devam ediyor.

Sosyal medya kullanımın en makûs ve tehlikeli yanları yalnızca bununla sonlu kalmıyor. Artık küçük yaşta cocuklar bile birbirlerine uyguladıkları aşağılamaların dozunu arşa çıkarmış durumda. Toplumsal medyada “like” uğruna yapılan bu davranışlara, hayvanlara eziyet, köpek dövüştürme üzere yasal olmayan daha bir çok alt niceliği doğurmakta. “Dayımın çayına tuz koyduk. İşte videosu” üzere görüntüler ise çok temiz kalıyor..

Başa dön tuşu