TikTok’a gelen yeni özellikte Türk kullanıcılar da düşünülmüş

Sosyal medya uygulamaları ortasındaki popülerliği her geçen gün artan TikTok, bu muvaffakiyetini güncelleme ve yeni özellik konusundaki yeteneğine bağlı. Daldan etkilenen değil kesimi etkileyen ve çıkarttığı özelliklerle genelde rakipleri tarafından taklit edilen TikTok, bugün itibariyle yeni bir güncelleme üzerinde daha çalıştığını duyurdu.

Buna nazaran artık TikTok’ta yayınlanan görüntülerin yepyeni sürümlerinde alt yazı olup olmadığına bakılmaksızın, bütün görüntüler için otomatik olarak alt yazı oluşturulacak. Bu sayede kullanıcıların kulaklık kullanma imkanı olmayan alanlarda da görüntülerde ne anlatıldığı basitçe anlaşılmış olacak.

TikTok’a gelen yeni özellikte Türk kullanıcılar da düşünülmüş

Şirket otomatik lisan çevirisi özelliğinin birinci etapta İngilizce, Almanca, İtalyanca, Çince, İspanyolca, Korece ve Türkçe lisanları tarafından destekleneceğini duyurdu. İlerleyen devirlerde ise bu lisan seçeneklerinin artacağının da altı çizildi.

Öte yandan yeni özelliğin tek tuşla açılıp kapanacağını da belirtelim. Yani bundan sonra TikTok’ta paylaşılan bütün görüntüler için otomatik alt yazı oluşturulacak ve kullanıcılar da bunu tek tuşla açıp kapayabilecekler.

Dünya genelindeki kullanıcı sayısını her geçen gün arttıran TikTok’un bu atılımlarla birlikte en büyük rakibi pozisyonundaki Instagram’ı geride bırakmak istediği bilinen bir gerçek. En son araştırmalara nazaran Instagram’ın 1 milyar civarında etkin kullanıcısı mevcutken, TikTok ise şimdi 750 milyon kişi tarafından kullanılan bir platform.

Başa dön tuşu