Elon Musk’a Twitter baskısı artarak devam ediyor

Bloomberg’e nazaran Luigi Crispo‘nun davası Musk’ı mukaveleyi ve Twitter’ın hissedarlarına karşı mütevelli misyonunu ihlal etmekle suçluyor ve “sözleşmesini bozmak için cılız gerekçeler” sunduğunu tez ediyor. Mutabakata bağlı iki “şirket satın alma kuruluşu” da davalı olarak isimlendiriliyor.

Musk, geçen ay şirketin “yanlış ve aldatıcı beyanlarda bulunduğunu” ve platformundaki botların ve geçersiz hesapların sayısını yanlış beyan ettiğini sav ederek Twitter’ı satın alma teklifinden el çekmeye çalıştı. Crispo, Twitter’ın Musk’ın geçerli bir yasal destek olmaksızın muahededen sıyrılmak için botlar ve spam hakkında yanlış savlar kullandığı argümanlarına katılıyor. Ayrıyeten Twitter üzere, Crispo da Musk’ın satın alma sürecini tamamlamasını gerektirecek bir mahkeme buyruğu istiyor.

Elon Musk’a Twitter baskısı artarak devam ediyor

Geri çekilmeye çalıştıktan sonra Twitter, “yükümlülüklerini yerine getirmesi” ve şirketi satın alması için Musk’a süratle dava açtı. Geçen hafta Musk, şimdilik detayları açıklanmamış bir karşı belge sundu. Bir hakim, Twitter’ın 17 Ekim’de başlaması ve beş gün sürmesi planlanan hızlandırılmış bir dava talebini kabul etti. Hissedarlar da 13 Eylül’de devralma için oy kullanacak.

Bu ortada Crispo, Twitter’da 5.500 paya sahip. Bunlar, Musk’ın Nisan ayında Twitter’ı satın almak için yaptığı 54.20 dolarlık pay başına teklifte yaklaşık 300.000 dolar bedelinde. Paylar şu anda Twitter’ın şu anki pay fiyatıyla toplamda 223.000 dolar pahasında.

Başa dön tuşu