Tweet atmak paralı hale geliyor! Twitter’ın sonu olur!

Artık yavaş yavaş 2022 yılını geride bırakmak üzereyiz. Bununla birlikte bu yılın akılda kalan teknoloji olayları nelerdir diye sorsak, muhtemelen aklınıza gelecek birinci hadise Elon Musk ile Twitter ortasında yaşananlar olacaktır. Sahiden de yılın birinci çeyreğinde ateşlenen fitil uzun bir müddet dünya gündeminde kalmış, sonunda Elon Musk spam hesapları mazeret göstererek muahededen çekilmişti. Lakin ortaya çıkan yeni sızıntılar, Elon Musk’ın bu mevzuda ne kadar çılgın fikirlerinin olduğunu ortaya koydu.

Elon Musk ile kardeşi Kimbal Musk ortasında geçen konuşmaların sızdırılmasıyla birlikte, Elon Musk’ın Twitter’da atılacak her tweet için fiyat talep etme hayalinin olduğu anlaşıldı.

Tweet atmak paralı hale geliyor! Twitter’ın sonu olur!

Kardeşine yaptığı açıklamada, aklında bir fikrin bulunduğunu söyleyen ünlü milyarder, atılan her tweet yahut retweet’in blockchain üzerinde depolanabileceğini ve bunun karşılığında da kullanıcılardan her paylaşım için 0,1 dogecoin alınabileceğini belirtti.

Bu hedefinin ardında yatan sebebin spam ve bot hesaplardan kurtulmak olduğunu lisana getiren ünlü milyarderin kapalıdan zımniye para kazanma isteğinin olduğu da herhalde tartışmasız bir gerçektir. İşte şayet Elon Musk Twitter’ı satın alır ve nitekim de hayalindeki fikri uygulamaya koyarsa, bugünün kuruyla atacağınız her 10 tweet için 1-TL ödemeniz gerekebilir. Pekala bu planlar hayata geçer mi işte onu da vakit gösterecek.

Başa dön tuşu