Twitter, bu kullanıcıların oturumunu kapatmaya başladı!

Twitter, şifrelerini sıfırlamayı seçen kullanıcının hesaplarını etkileyen şanssız bir “olay” açıkladı. Şirkete nazaran, geçen yıl bir orta ortaya çıkan bir “hata” yüzünden birtakım kullanıcıların oturumları sorun yaşayabilir. Twitter kullanıcılarının şifre sıfırlama sürecini başlattıktan sonra tüm aygıtlarındaki hesaplarından çıkış yapmalarını engelleyen bir sorun duyurdu.

Twitter kısa bir blog gönderisinde, “Bir aygıtta proaktif olarak şifrenizi değiştirdiyseniz, lakin diğer bir aygıtta hala açık bir oturumunuz varsa, bu oturum kapatılmamış olabilir” diye açıklıyor. “Web oturumları bundan etkilenmiyor ve uygun formda kapatılıyor.”

Twitter, bu kullanıcıların oturumunu kapatmaya başladı!

Twitter, kusurun bir sonucu olarak kimi kullanıcıların oturumunu “proaktif olarak” kapattığını söylüyor. Şirket, sorunu 2021’de meydana gelen “parola sıfırlamayı sağlayan sistemlerde bir değişiklik” ile ilişkilendirdi. Bir Twitter sözcüsü, bu değişikliğin ne vakit yapıldığını yahut tam olarak kaç kullanıcının etkilendiğini açıklamayı reddetti. Twitter, bunun sonucunda “çoğu insanın” hesaplarının güvenliğinin ihlal edilmeyeceği de garantiliyor lakin, şifre değiştiğinde hala öteki aygıtta açık kalan profillerin durumu aslında meçhul olabilir.

Twitter’ın olayı açıklaması, şirketi “büyük ölçüde ihmalkar” güvenlik uygulamalarıyla suçlayan bir eski güvenlik liderinin savlarının akabinde geldi. Twitter, Elon Musk ile devam eden davasını münasebet göstererek savları detaylı olarak ele almayı reddetti. Musk, 44 milyar dolarlık Twitter satın alma muahedesinden çıkmak için yasal davasında ihbarcı savlarını kullanıyor.

Başa dön tuşu