Twitter Dünya Genelinde Çöktü mü?

Sosyal medya platformları, artık hayatımızın bir kesimi ve hatta kimileri için bağımlılık hâline geldi. O denli ki bu platformlarda yaşanan meseleler, insanları zahmetten çıkartabiliyor. Geçtiğimiz hafta Facebook ve Instagram'da yaşanan sorunun bir gibisi bu sefer de Twitter’da meydana geldi.

Twitter’a an itibariyle ne web sitesi üzerinden ne de taşınabilir uygulaması üzerinden erişilemiyor. DownDetector’de yer alan haritaya göre siteye erişim meselesinin en bariz olduğu ülkeler Birleşik Krallık ve ABD.

Twitter, bir sorunun olduğunu üstteki fotoğrafla doğrulamışken siteye erişim şikâyetleri ülkemizde de yaşanıyor ve bu sorunun dünya genelinde olduğu düşünülüyor. Haritaya göre sorunun yaşandığı öteki ülkeler ortasında Fransa, İspanya, Almanya üzere Batı Avrupa ülkelerinin yanı sıra Hindistan ve Japonya’da da erişim sorunu yaşanıyor.

Twitter'ın anlık olarak erişim durumunu buraya tıklayarak gidebileceğiniz canlı haritadan takip edebilirsiniz. Twitter'da yaşanan bu teknik sorunu anbean takip ederek haberimizdeki güncellemelerle sizlerle paylaşıyor olacağız.

Başa dön tuşu