Instagram’da yeni akım: çocukluk fotoğrafları!

Instagram kullanıcıları çocukluk fotoğrafları ile birbirlerine meydan okuyor! Instagram‘ın yeni akımı süratle yayılmaya devam ediyor.

Instagram’da yeni akım: çocukluk fotoğrafları!

Instagram kullanıcıları bilirler, vakit zaman yeni akımlar çıkar ve birçok kullanıcı bu akımlara eşlik ederek eğlenceli vakit geçirir. Bilmeyenler için eski akımlardan biraz bahsetmek istiyorum. Örneğin geçtiğimiz yıl hayli tanınan olan, 10 yıl evvelki fotoğrafınız ile 10 yıl sonraki fotoğrafınızı yan yana getirdiğiniz ”10 years challenge” akımı. 2 yıl evvel epey tanınan olan #IceBucketChallenge etiketi ile süratle yayılan ve bir çok ünlünün de dahil olduğu buzlu suyla ALS’ye meydan okuma akımı. Yeniden geçtiğimiz yıl Jason Statham üzere birçok yerli ve yabancı ünlünün de dâhil olduğu şişe kapağını döner tekme ile açma akımı #bottle cap challenge etiketi ile milyonlara cümbüş olmuştu.

Şimdi ise koronovirüs salgını sebebi ile yetkililerin ikazları eşliğinde meskeninde kalan milyonlarca insanın can sorununa bir nebze de olsa yeterli gelecek ve eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak olan çocukluk fotoğraflarının paylaşıldığı akım.  Bilmeyenler için akıma nasıl dahil olduğunuzdan biraz bahsedelim. Öykü kısmında seçtiğiniz bir çocukluk fotoğrafınızı ekliyorsunuz ve fotoğrafın üzerine meydan okuduğunuz bireylerin kullanıcı isimlerini etiketliyorsunuz. Paylaşımınız sonrasında ise etiketlediğiniz arkadaşlarınız ”…….. şahsı öyküsünde sizden bahsetti” gibisi bir bildirim alıyor. Tıpkı halde arkadaşlarınız da dilerlerse kendi çocukluk fotoğraflarını öykü kısmına ekleyerek diledikleri şahıslara meydan okuyabiliyorlar.

Başa dön tuşu