Twitter sonunda o özelliğini paralı yaptı!

Twitter sonunda, içerik oluşturucuların canlı sesli sohbet özelliğinde fiyat almalarına imkan tanıyan bir özellik olan “Ticketed Spaces” ( Biletli Alanlar) özelliğini kullanıma sunmaya başlıyor. Şirket, özellik için Haziran ayında müracaatları almaya başladı, lakin bu haftaya kadar şimdi devreye sokmamıştı.

Ancak, birçok kişinin bu özelliğe erişmesi biraz vakit alabilir üzere görünüyor. Twitter, birinci sunumun sırf iOS aygıtlara yapılacağını ve sırf daha evvel başvuran “bazı” ana bilgisayarlarla sonlu olacağını söyledi.

Twitter, Spaces özelliğini paralı yapıyor

Özelliğie erişim elde edenler, para ödemeye istekli gereğince büyük bir kitle bulabileceklerini varsayarsak, bu özellikten makul ölçüde para kazanabilirler. Twitter, paralı aktifliğe mesken sahipliği yapacak bireylerin kazanacakları 50.000 doların yüzde 97’sini tutabileceklerini söyledi. Şayet aktiflik sahibi 50.000 doların üzerinde kazanırsa yararının yüzde 80’ini tutabilecek. Mesken sahipleri ayrıyeten Ticketed Spaces için kendi fiyatlarını belirleyebilir ve kaç bilet sunulacağını seçebilir.

Ticketed Spaces (Biletli Alanlar), Twitter’ın içerik oluşturucularına para sunmaya çalıştığı alanlardan yalnızca biri. Şirket ayrıyeten Üstün Follows, uygulama içi bahşiş ve fiyatlı haber bültenleri ile denemeler yapıyor. Toplumsal medya uygulamaları ortasında içerik oluşturuculara kimin daha çok para kazandıracağı üzere bir yarış var. Platformlar farklı özellikler katarak birbirlerine fark atmaya çalışıyor. Böylelikle en çok içerik oluşturucuya sahip platform da otomatik olarak daha çok kazanmaya başlıyor.

Başa dön tuşu