Hacker grubu Anonymous, Facebook kesintisi hakkında açıklama yaptı

Hacker kümesi Anonymous ülkemizin ve dünyanın gündemine oturan Facebook kesintisi hakkında Twitter hesabı üzerinden kimi açıklamalar yaptı. 6 saat süren Facebook kesintisi dün akşam saatlerinde başladı. Dünya genelinde kullanıcılar Facebook, Instagram ve WhatsApp kullanamaz hale geldile.

Saatlerce süren yanılgının akabinde hacker kümesi ufak bir açıklama paylaştı. Hacker kümesi Anonymous’a nazaran, şimdi hiçbir şe tam olarak düzeltilmedi.

Hacker kümesi Anonymous, Facebook kesintisi hakkında açıklama yaptı

Facebook yaşanan 6 saatlik çöküntüyle gelmiş geçmiş en büyük çöküntüyü yaşadı. Facebook’un Instagram ve WhatsApp dâhil tüm hizmetleri dün akşamdan itibaren 6 saat boyunca erişilemez haldeydi. Dünya çapında en tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp’ın çökmesi tüm dünyada reaksiyon topladı.

Böylesi büyük bir çöküntü yaşanınca akabinde savlar da gelmeye başladı. Siber hücum ya da bilgilerin çalınması üzere sorular kullanıcıların akıllarına takıldı. Bugün saatlerinde Facebook sorunu yavaş yavaş düzeltmeye başlasa da hacker kümesi Anonymous hususla ilgili bir açıklamada bulundu. Hacker kümesi Anonymous’un Twitter hesabından yapılan paylaşımda Facebook’un Alan İsimleri Sistemi’nin (DNS) tekrar etkinleştirildiği duyuruldu. Lakin hacker kümesi Anonymous’a nazaran, şimdi hiçbir şey çözülmüş değil.

Anonymous’un açıklamasının ne manaya geldiği ise meçhul. Lakin görünüşe nazaran şirket yaşadığı büyük çöküntünün akabinde kısa müddette toplanamayacak. Böylesine büyük bir sistemde meydana gelen bu arıza çabucak çözülmeyecektir.

Başa dön tuşu