Twitter ücretli abonelik işini abartabilir! Neredesin Musk?

Şirket, hayatının büyük bir kısmında, kullanıcıların tweet’leri yayınlandıktan sonra değiştirmelerine karşı çıktı. Bu az ya da çok bu perşembe gününden itibaren değişiyor, zira Twitter sahiden de kullanıcılarına bir düzenleme düğmesi sunacağını duyurdu. The New York Times‘ın bildirdiği üzere, bir iletinin karakter sonunu 140 karakterden 280 karaktere iki katına çıkardığı 2017’den bu yana platformun çalışma biçimindeki en temel değişimi işaret ediyor.

Twitter yaptığı açıklamada, bir düzenleme düğmesinin varlığının tweet atma hareketini biraz daha az gerilimli hale getirmesini umduğunu söyledi. Ne yazık ki, düğme şimdi platformun birkaç yüz milyon kullanıcısına sunulmaya hazır değil ve şu anda hala çalışanlar tarafından test ediliyor.

Twitter fiyatlı abonelik işini abartabilir! Neredesin Musk?

Bu ayın ilerleyen günlerinde, akış içi reklamları kaldırmak ve değiştirmek isteyebileceğiniz bir tweet’i herkes tarafından görülmeden evvel geri almak için ayda 5 dolar ödeyen Twitter Blue kullanıcılarına erişim verilecek. Şirket, testin tek bir ülkede yerelleştirileceğini ve şirketin özelliğin amaçlandığı üzere kullanıldığından emin olabilmesi için dünya çapında yavaş yavaş genişleyeceğini de kelamlarına ekledi.

Twitter’ın bir düzenleme düğmesine bu kadar uzun mühlet direnmesinin nedenlerinden biri, makus oyuncuların sistemi berbata kullanma riskiydi. Örneğin, yaygın olarak retweet edilen yahut öteki sitelere gömülen bir tweet’i değiştirerek, destekçilerinin amaçlamadığı bir şeyin manasını değiştirebilirsiniz. Bu nedenle, düzenlemelerin birinci yayından yalnızca 30 dakika sonra yapılabilecek ve içine kimi işaretler yerleştirilecek. Düzenlemeler, insanların metninizde ince ayar yaptığınızı bilmelerini sağlayacak biçimde etiketlenecek – revizyon geçmişi de herkesin görebileceği biçimde mevcut olacak.

Başa dön tuşu