Twitter yeni özelliğini kullanıma sundu!

Twitter, sadece seçtiğiniz arkadaşlarınız tarafından görülebilecek tweet’leri paylaşmanın bir yolunu sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Geçen yıl Temmuz ayında, toplumsal ağ, kimi tweet’lerin sadece onlar tarafından görülebilmesi için “güvenilir arkadaşlar” sekmesini oluşturmayı düşündüğünü açıklamıştı.

Özellik Instagram’ınYakın Arkadaşlar” özelliğine epey benziyor. Alessandro Paluzzi, özelliğin şu anda geliştirme basamağında olduğuna ve Twitter’ın bunu yakında resmileştireceğine dikkat çekti.

Twitter yeni özelliğini kullanıma sundu!

Özelliğin ismi hakkında ise söylentiler mevcut. Özellik daha geniş bir sürüm alırsa farklı bir isimle isimlendirilebilir. Bu özellik listenize 150’ye kadar kullanıcı eklemenize müsaade verecek. Kümeye gönderdiğiniz tweet’leri görebilecek ve yanıtlayabilecek bireyler yalnızca sizin seçtikleriniz olacak.

Instagram’dakine emsal biçimde bu kümesi istediğiniz vakit düzenleyebileceksiniz. Twitter, kaldırdığınız hiç kimseye bildirimde bulunmayacağını söylüyor. Şirket, emniyetli arkadaşlar özelliği eklemeyi düşündüğünü birinci defa açıkladığında özellik ilgi çekmişti. Twitter, birebir ilgi alanlarına sahip insan kümeleri için ayrılmış bir alan sağlayacak Topluluklar isimli bir özelliği de test ediyor. Yeni özellik, Instagram’ın Öyküler için Yakın Arkadaşları’na emsal formda gerçek arkadaşlarınız düşünülerek tasarlanmış. The Verge’e gönderilen bildiride Twitter, “insanların sağlıklı sohbetler yapmasına yardımcı olmak için her vakit yeni yollar üzerinde çalıştığını ve şu anda insanların daha özel olarak paylaşmalarına müsaade vermenin yollarını araştırdığını” söyledi.

Başa dön tuşu