Bu TikTok Hesabının Mark Zuckerberg’e Ait Olduğu Söyleniyor

Bütün dünyada çok yaygın bir formda kullanılan TikTok’a Mark Zuckerberg de kapıldı. Yayınlanan bir rapor, Mark Zuckerberg’in TikTok hesabı olduğunu tez ediyor. Çarşamba günü BuzzFeed’de yayınlanan rapor, hesabın Zuckerberg’in olduğu konusunda önemli kanıtlar sunuyor. 

2016 yılında Facebook, TikTok’un atası olan musical.ly'yi satın almak için görüşmeler yürüttü. Lakin görüşmeler başarısızlıkla sonuçlandı. 2017 yılında musical.ly'yi Çin’in teknoloji devi ByteDance satın aldı. ByteDance kısa bir müddet sonra görüntü toplumsal medya ağ olan TikTok ve onun Çin versiyonu olan Douyin’i kurdu.

Ancak Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, TikTok’tan vazgeçmiş üzere görünmüyor. BuzzFeed, Mark Zuckerberg’in kullandığı “finkd” kullanıcı ismi ile TikTok hesabını ortaya çıkardı. Business Insider, TikTok hesabı ile ilgili Facebook’la görüşmek istedi. Fakat toplumsal medya devi bahis hakkında bir açıklama yapmadı. 

Mark Zuckerberg, “finkd” kullanıcı adını Twitter’da da kullanıyor. Zuckerberg’e ilişkin olduğu tez edilen TikTok hesabının mütevazi bir takipçi sayısı da var. “finkd” kullanıcı ismi ile açılan TikTok hesabını şu an 4055 kişi takip ediyor. Zuckerberg’in olduğu sav edilen hesaptan Selena Gomez üzere ünlü isimler ve Loren Gray, Jacob Sartorius üzere TikTok ünlüleri takip ediliyor. 

Hiçbir görüntünün paylaşılmadığı hesabın Mark Zuckerberg’e ilişkin olduğu, Facebook ya da Zuckerberg’in kendisi tarafından onaylanmadı. Bakalım Zuckerberg de TikTokçu çıkacak mı.

Başa dön tuşu