Twitter yeni tasarımı için düğmeye bastı

Geçen hafta tanıtılan Twitter’ın yeni yazı fontu yüklü olarak yüksek kontrastlı renkler ve özel olarak tasarlanmış bir yazı tipi olan Chirp’i içeriyordu. Twitter, kullanıcıların baş ağrısı ve rahatsızlıktan şikayet etmesinin akabinde yeni dizaynında değişiklikler yapıyor.

Değişikliğin akabinde , Twitter yeni yazı fontu için “ilk başta garip gelebilir” lakin içerik tüketimini artıracağını ve “görsel dağınıklığı” temizleyeceğini söyledi.Ancak, bilhassa erişilebilirlik gereksinimleri olan birçok kişi, onu baş karıştırıcı, okunması güç ve rahatsız edici derecede parlak buldu.

Birçok kullanıcı yeni yazı fontunun baş ağrısı yaptığı istikametinde Twitter’a şikayette bulundu.Bir kullanıcı, “Artık daha küçük ve daha ağır, bu da okumak için gözlerimi daha fazla zorlamam gerektiği manasına geliyor” diye yazdı. Bir oburu, “Görme ve/veya sürece bozukluğu olup olmadığını okumak imkansız” dedi.

Twitter yeni tasarımı için düğmeye bastı

Yeni yazı fontu sebebiyle kullanıcılarından çok sayıda şikayet alan Twitter şu açıklamada bulundu: ‘’Yeni görünümün duyusal hassasiyetleri olan şahıslar için rahatsız edici olduğunu söylediğiniz için, göze daha kolay gelmesi için tüm düğmelerde kontrast değişiklikleri yapıyoruz. Dinliyor ve yineliyoruz. ’’Birkaç gün sonra, teknoloji devinin erişilebilirlik hesabından bir tweet şöyle dedi: “Gözleri daha kolay hale getirmek için tüm düğmelerde kontrast değişiklikleri yapıyoruz zira bize yeni görünümün duyusal hassasiyetleri olan beşerler için rahatsız edici olduğunu söylediniz.

“Ve sonraki gün şöyle dedi: “Windows kullanıcıları için Chirp yazı tipiyle ilgili meseleleri tespit ettik ve faal olarak bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz’’ sözünde bulundu. Kendi yazı tipini seçebilmek isteyen ilgili bir kullanıcıya karşılık veren Twitter, gelecekteki değişikliklere kelam verdi ve “yazı tipiyle ilgili herkesin geri bildirimini gözden geçiriyoruz” dedi.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu