Twitter’da Tweet Uzunluğu 4.000 Karakter Oluyor

Elon Musk, ‘Tweet kaydırma’ özelliği de dahil olmak üzere birkaç yeni özelliğin ne zaman Twitter’a geleceğini duyurdu. Bu özelliklerden belki de en dikkat çekeni ise tweet karakter sınırının 4.000’e çıkacak olması.

Twitter’ın yeni sahibi ve CEO’su ünlü milyarder Elon Musk, bundan 1 hafta kadar önce “tweet kaydırma” özelliğinin geleceğini duyurmuştu. Bu özellikte kullanıcılar, başlıklar arasında geçiş yapabilecek.

Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda hem tweet kaydırma hem de diğer yeni özelliklerin ne zaman kullanıcıya ulaşacağını açıkladı. Gelin hep birlikte Twitter’ın yeni özelliklerine yakından bakalım.

4.000 karaktere kadar tweet atılabilecek. Bu özellik şubat ayında kullanıma sunulacak!

Twitter

Elon Musk, bundan birkaç hafta önce bir açıklama yapmış ve bir tweet’teki karakter sınırının 4.000’e çıkacağını söylemişti. Musk’ın konuyla ilgili son paylaşımı, bu özelliğin şubat ayında kullanılabilir olacağını gözler önüne seriyor.

Kaydırma özelliği bu hafta geliyor

Musk’ın açıklamasına göre takip edilenler, öneriler, trendler gibi gönderi başlıkları arasında sağa veya sola kaydırarak geçiş yapma özelliği bu hafta sonuna doğru yayınlanacak. Musk, bu özelliğin büyük bir arayüz güncellemesinin ilk parçası olduğunu belirtiyor.

Tweetleri kaydetme özelliği önümüzdeki hafta geliyor

Instagram’daki gönderileri kaydederek istediğiniz zaman göz atabilme olanağı da Twitter’a ekleniyor. Tweet’leri artık kaydedebileceksiniz. Bu özellik de önümüzdeki hafta uygulamaya eklenecek.

Elon Musk’ın Twitter’daki paylaşımı şöyle:

Başa dön tuşu