Twitter’da yeni bir dönem başlıyor! İşte “Topluluklar” özelliği

Twitter, yalnızca makul bir kitle ile etkileşim kurmanızı sağlayacak yeni bir özellik duyuruyor. Özelliğin ismi “Topluluklar” olarak belirlendi. Facebook kümelerine misal biçimde yalnızca belli bir kitleyle etkileşim kurabileceğiniz özellik kullanıcılar tarafından heyecanla karşılandı.

Communities özelliği sayesinde Twitter daha şahsileşmiş tecrübe sunabilecek diyebiliriz. Facebook ya da Reddit kümelerine emsal formda istediğiniz kitle ile etkileşim kurabileceksiniz.

Twitter, “Topluluklar” isimli yeni özelliğini duyurdu

Bu haftadan itibaren Twitter kullanıcıları; #AstroTwitter, #DogTwitter, #SkincareTwitter ve #SoleFood üzere hususlar hakkında Topluluk davetlerine iştirak sağlayabiliyorlar. Yalnızca makul bir mevzu altında toplanan kullanıcılar böylelikle bilgi kirliliğinden ve kalabalıktan uzaklaşmış oluyor. Kullanıcılar yalnızca belli bir mevzuda konuşmak istedikleri kümesi oluşturup belli bir kitleyle konuşabilecek.

Belli bir topluluğua katıldığınızda takipçlerinize değil o küme içindeki herkese tweet atmış olacaksınız. Ayrıyeten attığınız tweetler yalnızca o kümedeki beşerler tarafından görülebilecek ve yanıtlanabilecek. Tekrar Facebook küme özelliğine benzeri formda burada da her kümenin kendi moderatörü olacak. Moderatör dilediği üzere kümeden birilerini atabilecek ya da düzenleyebilecek. Şirketten yapılan açıklamada, “Topluluklar şimdilik sırf davetlidir, fakat insanların kesimi olmak istedikleri Toplulukları keşfetmeleri ve bunlara katılmaları için yollar üzerinde çalışıyoruz” sözleri kullanıldı. Twitter bir kaç günden platformuna yeni özellikler sunmada hiç sürat kesmiyor diyebiliriz. Yeni özellik de bu kapsamda kullanıcıların ilgisini çekecek.

Başa dön tuşu