OnlyFans +18 içeriklere devam edeceğini duyurdu

Müstehcen içerikleriyle ünlü OnlyFans uygulaması geçtiğimiz günlerde +18 içeriklere orta vereceğini duyurmuştu. Lakin artık yeni gelen bir kararla bu planın “askıya alındığı” duyuruldu.

Şirket, para kazandığı bankaların ve birtakım kurumların baskılarıyla +18 paylaşımlara orta vermek zorunda kaldığını duyurmuştu. Hususun birdenbire bu türlü değişmesinin sebebi ise kesin değil. İhtimaller ortasında bankaların fikirlerinin değişmesi ya da uygulamanın para kazanacak öbür fonlar bulması var.

OnlyFans müstehcen içeriklere yer vermeye devam edecek

Şirket yaptığı resmi açıklamada “Çeşitli içerikleri oluşturan topluluğumuzu desteklemek için gerekli teminatları sağladık ve planlanan 1 Ekim siyaset değişikliğini askıya aldık. OnlyFans olarak, kapsayıcılık manasını taşımaya ve tüm içerik oluşturucular için bir yuva sağlamaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Şirket daha evvel müstehcen içerikleri yasaklamasıyla ilgili “Bu karar, kullanıcıların fonlarını ve aboneliklerini bankaların ve medya şirketlerinin giderek artan haksız hareketlerinden korumak için alındı. Açıkçası en sadık içerik üreticilerimizi kaybetmek istemiyoruz.” tabirlerini kullanmıştı. Artık durumlar tam aksine nasıl döndü şimdi net bir bilgi paylaşılmadı. Şirket yakında hususla ilgili resmi bir açıklama yapacaktır.

Yine de içerik oluşturucuların uygulamaya itimadı kırılmış görünüyor. Uygulama mevcut içerik oluşturucularını korumak için bir grup güncelleme ve ek para kazanma yolları sunmak zorunda kalabilir. Uygulamanın geleceği nasıl olacak bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu