Twitter’dan Elon Musk’a şok hamle: “Ya alacaksın, ya alacaksın”

Son birkaç aydır iş ve teknoloji dünyasının gündemini meşgul eden Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma süreci, güzeliyle kötüsüyle Elon Musk’ın yaptığı açıklamayla sona erdi. Daha doğrusu biz sona erdiğini zannetmiştik. Fakat Twitter idaresinin o denli kolay pes etmek üzere bir niyeti yok.

Elon Musk, dün yaptığı açıklamada Twitter’ı almaktan vazgeçtiğini ve bu evrakın artık kendisi için kapandığını söylemişti. Tabi işin ucunda onlarca milyar dolar kelam konusu olunca, işler o kadar kolay iptal edilemiyor. Twitter idaresi tarafından bugün yapılan açıklamaya nazaran, ünlü toplumsal medya platformu Elon Musk’ın mutabakat kurallarını eksiksiz bir halde yerine getirmesi için yargıya başvuracak.

Twitter’dan Elon Musk’a şok atılım: “Ya alacaksın, ya alacaksın”

İlk duyduğunuzda aklınıza Twitter’ın tazminat talebini gündeme getirdiğini düşünebilirsiniz fakat toplumsal medya platformunun talebi bu değil. Yapılan açıklamaya nazaran mutabakattan doğan sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine getirdiğini düşünen Twitter, karşı taraf olan Elon Musk’ın da bu biçimde davranması gerektiğini ve bu nedenle de 44 milyar doları ödeyerek platformu satın alması gerektiğini lisana getirdi.

Yani anlayacağınız Twitter, Elon Musk’tan 44 milyar dolar ödeyerek payların tamamını üzerine almasını istiyor. Dünyanın en varlıklı insanı olan Elon Musk cephesinden bu davaya ait şimdi bir açıklama gelmezken, Amerikan yargısının bu bahiste nasıl bir karar vereceği şimdiden büyük merak konusu oldu.

Başa dön tuşu