Twitter’ın tweet düzenleme aracı nasıl çalışacak?

Twitter için dünyanın en çok kullanıcıya sahip toplumsal medya uygulaması demek gerçek olmaz. Fakat bu platformun dünyanın en tesirli toplumsal mecrası olduğu tartışmasız bir gerçek. Birden fazla vakit gündemin belirlendiği, dünyanın en tesirli insanlarının şahsen açıklamalarını paylaştıkları bu platform, günden güne gelişmeye ve kendini yenilemeye devam ediyor.

Bilindiği üzere Twitter’ın üzerinde çalıştığı son yeniliği tweet’lerin düzenlenmesi. Birçok kullanıcının canını sıkan yazım yanlışlarının, ufak bilgi yanlışlarının düzeltilememe problemine bir deva olacağı düşünülen bu yeni özellik, aslında pek de sanıldığı üzere kullanılamayacak olabilir.

Twitter’ın tweet düzenleme aracı nasıl çalışacak?

Öncelikle tweet düzenleme aracının nasıl çalışacağından bahsedelim. Birçok ünlü duyum hesabı tarafından paylaşılan görsellerden anlaşıldığı kadarıyla, tweet’i düzenle düğmesine basıldıktan sonra 30 dakika içerisinde gerekli düzeltmelerin yapılması gerekecek. Üstelik bu düzeltme süreci yalnızca 1 sefer yapılacak ve düzeltme süreci tamamlandıktan sonra eski tweet beğenilip retweet edilemeyecek.

Gelelim en kıymetli bahse. Twitter’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere nazaran, tweet düzenleme özelliği herkese sunulan bir yenilik olmayacak. Bu özellikten yararlanabilmek için Twitter Blue abonesi olmak gerekebilir. Twitter Blue aboneliğinin şu an için yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Yeni Zellanda’da uygulamada olduğu düşünüldüğünde ise, dünyanın birçok bölgesinin bu özellikten en azından şu an için yoksun kalacağını söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu