Verizon’un 5G İnternet Ağı, İndirme Testlerinde Uçuyor

5G teknolojisi iyiyden güzele gücünü gösteriyor. Amerika'da kendi 5G ağını kurmayı tamamlayan Verizon'un sunduğu internet suratı, ortaya çıkan bir görüntü ile kendisini gösterdi. Chicago'da çekilen bir görüntü, Chris Welch isimli bir editör tarafından paylaşıldı. Welch'in paylaşmış olduğu görüntüde kimi vakit 4G irtibat suratına düşülse de, alışmış olduğumuz suratların çok ötesindeydi. Welch bu testleri yaparken, Samsung Galaxy S10 5G kullandı.

Welch, yalnızca bir görüntü paylaşmakla kalmadı, birtakım teknik dataların ekran manzaralarını de takipçileriyle paylaştı. Bu ekran imajlarında farklı zamanlardaki internet suratları görüntüleniyordu. Buna nazaran Verizon'un internet ağı 5G kontakta en az 587 Mbps, en yüksek ise 1.096 Mbps suratını gördü.

Elinde bir de iPhone bulunan Welch, bunun da ekran imgesini paylaştı. 4G irtibat suratını destekleyen iPhone, ne yazık ki Samsung'un bir oldukça gerisinde kalmıştı.

Paylaşmış olduğu görüntü hakkında açıklamalarda bulunan Welch, Netflix dizilerinden The Office'in pilot kısmını 'yüksek' kalitede yalnızca 8 saniyede indirdiğini, Amazon'un Prime Görüntü platformu üzerinden de Iron Man 2'yi 'en iyi' kalitede yalnızca 90 saniyede indirdiğini belirtti. Esasen Welch, paylaşmış olduğu görüntüde da bunu gösteriyordu. İşte Welch'in Twitter üzerinde yapmış olduğu o paylaşım;

Verizon'un 5G internet paketlerine yepyeni sitesinden ulaşabilirsiniz. Fakat en üst paketlerinden bahsetmek gerekirse, Verizon bu hususta ziyadesiyle cömert davranmış diyebiliriz. Yalnızca 60 dolar karşılığında 5G suratını limitsiz olarak kullanabilirsiniz.

Başa dön tuşu