Dikkat! Toplumsal medya sizi özgürlüğünüzden etmesin!

Artık sosyal medya çağında yaşadığımızı kabul etmemiz gerekiyor. Evvelce insanların haber alma konusunda tek kaynakları TV kanalları ve gazeteler iken şimdilerde toplumsal medya ve internet ikisinin de pabucunu dama atmış durumda.

Üstelik beşerler sosyal medya  sayesinde seslerini duyuramayacakları bireyleri ulaşma imkanı da buluyorlar. Bu duruma birçok vakit güzel üzere görünse de kimi vakitlerde kullanıcılar için ağır sonuçlar doğurabiliyor.

Dikkat! Toplumsal medya sizi özgürlüğünüzden etmesin!

Malum şu ortalar ülkemizde sosyal medya tarafında yapılacak bir düzenleme kelam konusu. Biz de bu düzenlemenin ne kadar gerekli olduğunu videomuzda mercek altına aldık. Dilerseniz bu görüntüye aşağıdan göz atabilirsiniz.

Sonuç olarak bu saatten sonra sosyal medya hesaplarınızdan yaptığınız paylaşımlara çok dikkat etmeniz gerekiyor. 

Sosyal medya hesabınızdan yaptığınız bir paylaşımı, ağzınızdan çıkmış bir kelam üzere kabul etmeniz lazım. Birebir biçimde hesabınızın diğer şahısların eline geçmemesine de itina gösterin.

Bazı arka niyetli bireyler hesabınızı çalarak, üst mevkilerdeki şahıslara ağza alınmayacak kelamlar söyleyebilir. Bu durumda başı ağrıyan yine siz olacaksınızdır. Muhtemelen suçsuzluğunuz ispatlanana kadar da ömrünüzün birkaç yılından yoksun kalabilirsiniz.

Tam olarak bu sebeplerden dolayı sosyal medyayı kullanırken biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor.

Bu durum yalnızca Türkiye için değil, tüm dünya üzerindeki ülkeler için geçerli. Çünkü toplumsal medya için kanun tasarısı hazırlayan tek ülke biz değiliz.

Bitcoin ile kısa müddette milyoner oldu.

İlan

Başa dön tuşu