WhatsApp kullanıcıları bu yeniliğe bayılacak!

WhatsApp için elbet söylenebilecek çok şey var. Bazılarının en tanınan uygulaması bazılarıninsa tanınan kültüre karşı isyanı olan bu platform, hali hazırda dünyanın en çok kullanılan internet tabanlı anlık haberleşmesi servisi pozisyonunda. Her ne kadar WhatsApp’a karşı son vakitlerde başta Telegram olmak üzere pek çok rakip çıksa da, hiç biri Amerikalı teknoloji devinin bileğini bükebilmeyi başaramadı.

Bununla birlikte WhatsApp’ın da hakkını yememek lazım. Ünlü platform üst üste yayınladığı güncellemelerle kullanıcılarını mest etmeye ve onlar için en güzel adresin kendisi olduğunu söylemeye devam ediyor. WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı en son yenilik ise “Çevrimiçi bilgisi” ayarları.

WhatsApp kullanıcıları bu yeniliğe bayılacak!

Şirketin sonlu sayıdaki iOS kullanıcısı üzerinde test ettiği yeni özelliğine nazaran, bundan sonra Çevrimiçi durumunuzu kimlerin görüp kimlerin göremeyeceğini son derece ayrıntılı bir halde ayarlayabileceksiniz.

İnternete yansıyan yeni bir ekran imajından anlaşıldığı üzere, Çevrimiçi durumunuza ait ayarlamayı yaparken karşınıza “Herkes ve Son Görülenlerle Aynı” olmak üzere iki ayar çıkacak. Bu sayede çevrimiçi durumunuzu isterseniz evvelce olduğu üzere herkesle paylaşabilir isterseniz de daha özel ayarlamaları yapabildiğiniz Son Görülme özelliğiyle birebir kuralları geçerli kılabilirsiniz.

Güncelleme şu an için sırf iOS platformu üzerinde test ediliyor. Lakin çalışmaların tamamlanmasının akabinde yeni özelliğin en kısa mühlet içerisinde her iki işletim sistemi için de servis edilmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu