WhatsApp kullanıcılarının istediği yenilik sonunda geliyor

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte SMS’i büsbütün unutturarak onun yerine kalıcı bir halde yerleşen internet tabanlı haberleşme uygulamaları, gündelik mesajlaşmanın da olmazsa olmazı pozisyonunda. Bilhassa kullanıcıların ağır olarak tercih ettikleri ünlü bağlantı platformu WhatsApp, bu popülariteye layık olabilmek için tertipli olarak sistemi güncellemeye devam ediyor.

İlk sefer 2017 yılında karşılaştığımız “herkesten sil” özelliği sayesinde, kullanıcılar kazara paylaştıkları bir bildirisi saniyeler içerisinde fark etmek koşuluyla büsbütün silebiliyorlardı. Bu özelliğin paylaşıldığı günlerde, WhatsApp haklı bir gurur yaşarken öteki bir taraftansa mühletin çok kısa olması bu özelliğe getirilen en büyük eleştiriydi.

WhatsApp kullanıcılarının istediği yenilik sonunda geliyor

Yıllar içerisinde tenkitlere kulak veren Amerikalı teknoloji devi, en nihayetinde süreyi hala geçerli olan 1 saat 8 dakika 16 saniyeye kadar yükseltmişti. Mühletin neden küsuratlı olduğu bir türlü anlaşılamasa da, kullanıcılar en azından eskisine göre çok daha geniş bir mühlet içerisinde attıkları bildirileri silme imkanına kavuşmaları değerli bir gelişme olarak değerlendirildi. İşte şirketin üzerinde çalıştığı yeni bir güncelleme ise bu süreyi tam 2 gün 12 saate yükseltecek.

Amerikalı teknoloji devinin mühlet konusunda bu kadar cömert davranmasının sebebi ise elbette ki en büyük rakibi Telegram. O denli ki bu uygulamada atılan bildirilerin silinme mühletinin 48 saat olması, WhatsApp kullanıcılarının da aklını çelen değerli bir özellikti. İşte Meta, yeni güncellemesiyle artık bildiri silme müddetinde de en büyük rakibini geride bırakmış olacak.

Başa dön tuşu