WhatsApp nihayet çevrimiçi gizleme özelliğini kullanıma sunuyor

Amerikalı teknoloji devi WhatsApp için bu yıl harikaya yakın geçiyor diyebiliriz. Neredeyse her hafta yeni bir özellik ile karşımıza çıkan şirket, geçtiğimiz günlerde servis ettiği bir güncelleme ile son görülme durumunu kapatma imkanı getirmişti. Ayrıyeten bir öteki güncelleme paketi ile birlikte, WhatsApp küme iştirakçi sayısının artması üzere epey değerli bir özelliğe daha kavuşmuştuk. İşte şirketin son atılımı ise, çevrimiçi olduğu anlaşılmadan WhatsApp’da gezinmek isteyenleri ilgilendiriyor.

Amerikalı teknoloji şirketi tarafından doğrulanan son sızıntılara nazaran, Apple yeni bir güncelleme paketi üzerinde çalışıyor ve bu güncelleme paketinin ana konusu ise çevrimiçi durumun gizlenip gizlenmeyeceği özelliği.

WhatsApp nihayet çevrimiçi gizleme özelliğini kullanıma sunuyor

Gelen sızıntılara baktığımız vakit, ayarlar kısmından eriştiğimiz bu özellik menüsünde 2 farklı seçenek olacak. Bu seçeneklerden birincisi olan “Everyone” yani Herkes seçeneğini işaretlerseniz, çevrim içi olup olmadığınızı herkes görmeye devam edecek. Lakin ikinci seçenek olan Same as last seen’e baktığımız vakit işler değişiyor. Burada uygulama bize, istememiz halinde Çevrimiçi görünme durumumuzu “Son Görülme” özelliğinde belirtilen bireylerle birebir yapabilme imkanı tanıyor.

Son görülme özelliğinin altında yer alan seçeneklere baktığımız vakitse, Herkes, Rehberim, Şunlar hariç Rehberim ve Kimse olmak üzere 4 farklı seçenek olduğunu görüyoruz. WhatsApp şimdi bu özelliğin dünya genelinde ne vakit kullanıma sunulacağı konusunda bir açıklama yapmadı.

Başa dön tuşu