YouTube Music kullanıcılarına müjde: 2022 Yaz Özetleri geldi

YouTube, dünyanın en çok kullanılan toplumsal medya platformları ortasında birinci sıralarda yer alıyor. Lakin bilhassa son birkaç yıldır bu platformun biraz karışık hale geldiğini söylemek mümkün. YouTube’u hala yalnızca müzik dinlemek için kullanmak isteyenlerin sayısı bir oldukça fazlayken, ortaya giren YouTuber’lar sayesinde bu keyif bir anda azaba dönüşebiliyor.

İşte bu nedenle yalnızca müzik dinlemek isteyenler için YouTube Music platformunu oluşturan Amerikalı teknoloji devi, bu atağıyla ne kadar mantıklı bir iş yaptığını da her geçen gün katlanan kullanıcı sayısı sayesinde görüyor.

YouTube Music kullanıcılarına müjde: 2022 Yaz Özetleri geldi

Öte yandan artan kullanıcı kitlesini korumak ve en büyük rakibi Spotify’dan da kullanıcı transfer edebilmek isteyen YouTube Music, geçtiğimiz yılın sonunda 2021 Yılının Özetini sunarak, hem Spotify’ın tanınan özelliğini bünyesine katmış hem de bir anda paylaşımlar sayesinde milyonlarca şahsa fiyatsız reklamını yaptırmıştı.

YouTube bu özet işini ziyadesiyle beğenmiş olacak ki artık de 2022 Yaz Özeti paylaşımını duyurdu. Şayet siz de bir YouTube Music kullanıcısıysanız, profilinize girdiğiniz vakit orada Sadece Sizin İçin başlığı ile birlikte Yaz Recap Listesi 2022 kısmını göreceksiniz. Türkçesi Özet olan Recap sözü neden bu haliyle kullanıldığı bilinmez fakat toplam 6 sayfadan oluşan bu kısım size en çok dinlenen sanatçı, en çok dinlenen müzik, toplam dinlenme mühleti, en sevilen 5 müzik, en sevilen 5 sanatçı ve bunlar üzere daha kaç özet bilgiyi gösterecek. Bakalım Spotify özetlerinde olduğu üzere YouTube Music özetleri de toplumsal medyada köşe bucak yayılabilecek mi?

Başa dön tuşu